Partnerzy serwisu:

Bilety drożeją także w Kolejach Dolnośląskich. Do Bielawy na razie promocja

Michał Szymajda 10.12.2019 3,2k

Bilety drożeją także w Kolejach Dolnośląskich. Do Bielawy na razie promocja
fot. Michał Szymajda
Nie tylko Przewozy Regionalne podniosą od 15 grudnia ceny biletów. Zrobią to także Koleje Dolnośląskie. Wzrosną ceny biletów jednorazowych i okresowych.
O podwyżce cen biletów w Przewozach Regionalnych pisaliśmy już wielokrotnie, a 9 grudnia jako pierwsi poinformowaliśmy o nowych stawkach, które wejdą w życie 15 grudnia. Co istotne, a niekoniecznie zrozumiałe, znacznie bardziej niż ceny biletów jednorazowych, wzrosną ceny biletów okresowych. Podwyżki uderzą więc najbardziej w… najwierniejszych klientów spółek.

– Nowe stawki w Kolejach Dolnośląskich są zbieżne ze stawkami wypracowanymi w rozmowach z Przewozami Regionalnymi, które podniosły stawki taryfy podstawowej na terenie całego kraju oraz uzgodnione z organizatorem kolejowych połączeń pasażerskich na Dolnym Śląsku, czyli z samorządem województwa – poinformował Przemysław Dorski z biura prasowego KD.

Koleje Dolnośląskie tłumaczą, że obecnie obowiązujące stawki opłat za bilety jednorazowe nie były poddane korekcie od 1 stycznia 2013 roku, natomiast za bilety okresowe – od 21 sierpnia 2018 roku

– Stąd ich zmiana, związana z regulacją do poziomu inflacji, jaką można było zaobserwować w ostatnich latach oraz wzrostem kosztów realizacji przewozów – dodaje Przemysław Dorski.

Ceny biletów jednorazowych zmienią się średnio o 7% a okresowych od 9% do 14%. Zmienią się też stawki w ofertach handlowych KD. Zdrożeje na przykład bilet „Weekend z KD”, który pozwala cieszyć się jazdą wszystkim pociągami KD po całym Dolnym Śląsku w czasie weekendów. Nie będzie to podwyżka olbrzymia, bowiem za bilet po 14 grudnia zapłacimy 39 zł. Obecnie kosztuje 35 złotych.

Jak informuje spółka, w związku z otwarciem połączenia Dzierżoniów - Bielawa obowiązywać będzie specjalna promocja „Kolej dla Bielawy”. W dniu 15. grudnia 2019 r. bilet jednorazowy na przejazd „tam i z powrotem” w relacji Bielawa Zachodnia – Wrocław Główny – Bielawa Zachodnia będzie kosztował 1,00 zł (warunkiem jest nabycie biletu wyłącznie u drużyny konduktorskiej i wsiadanie na stacji Bielawa Zachodnia), natomiast w dniach 16.12.2019 r. – 31.12.2019 r. ten sam bilet będzie kosztował jedynie 10,00 zł. Do cen biletów stosuje się ulgi ustawowe.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony