Partnerzy serwisu:

Co dalej z biletem weekendowym?

Michał Szymajda 26.10.2021 11,8k

Co dalej z biletem weekendowym?
Fot. M. Szymajda
PKP Intercity wydłuży w tym roku ważność biletu weekendowego i weekendowego MAX na cały okres najbliższego weekendu i świąt zmarłych. To bardzo dobra informacja dla fanów podróży koleją. Nie znamy natomiast przyszłości tej wyjątkowej w skali Europy oferty.
Z biletem weekendowym, którego cena dla klasy 2. to 81 złotych, możemy podróżować wszystkimi pociągami IC i TLK (do pociągów złożonych z elektycznych zespołów trakcyjnych – czyli części składów IC i pociągów w relacji Kraków – Zagórz) od godziny 19 w piątek do poniedziałku, do godziny 6 rano (bilet weekendowy MAX jest droższy, ale można z nim jeździć także pociągami EIC i EIP).

Listopadowy weekend z "weekendówką" PKP Intercity

W związku z tym, że w tym roku 1 listopada wypada w poniedziałek, PKP Intercity ma dla wszystkich miłośników podróży koleją dobrą informację. Nawet jeśli na już kupionym bilecie weekendowym mamy czas podróży ograniczony do 6 rano, do poniedziałku, będzie on ważny 24 godziny dłużej, do wtorku 2 listopada, do godziny 6 rano. Bilety ze skróconą datą podróży były, wbrew regulaminowi, sprzedawane przez internet. Także w części kas pracownice i pracownicy PKP Intercity mieli w ostatnich dniach problem z ustaleniem okresu ważności biletu.

– Informujemy, że zakupione w systemie internetowej sprzedaży e-IC bilety wieloprzejazdowe: Bilet Weekendowy oraz Bilet Weekendowy MAX, na których widnieje termin ważności 29.10.2021-01.11.2021, zgodnie z warunkami oferty zachowują ważność także w dniu 02.11.2021 roku – poinformowało PKP Intercity.

Co dalej z biletem weekendowym?

W ostatnich tygodniach do redakcji „Rynku Kolejowego” kilkukrotnie docierały nieoficjalne informacje o likwidacji oferty „Bilet weekendowy” i Bilet weekendowy MAX” już od wejścia w życie nowego rozkładu jazdy, a więc od połowy grudnia 2021. Do tej pory tej informacji nie udało nam się oficjalnie potwierdzić ani w PKP Intercity ani w Ministerstwie Infrastruktury, które jakoby miało być informowane o planowanych zmianach w ofercie PKP Intercity.

– O ewentualnych zmianach w ofercie PKP Intercity, jeśli do takich będzie dochodzić, będziemy informować z odpowiednim wyprzedzeniem – odpisało na nasze pytania dotyczące przyszłości „weekendówki” PKP Intercity. Jednocześnie do Ministerstwa Infrastruktury interpelację w tej sprawie skierowała posłanka Paulina Matysiak.

To wyjątkowa w skali Europy oferta, która pozwala wypełnić uruchamiane w soboty i niedziele pociągi i stanowi realną alternatywę dla podróży własnym autem w te dni, dzięki swojej elastyczności i rozsądnej cenie. Istnieje opcja ekonomiczna – dla pociągów TLK i IC, osobno dla dwóch klas, a także dla wszystkich pociągów, także EIP i EIC. Szczegóły tej oferty można poznać tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony