Partnerzy serwisu:

Bilet weekendowy w długi, mroźny weekend będzie ważny dłużej

Michał Szymajda 05.01.2017 218

Bilet weekendowy w długi, mroźny weekend będzie ważny dłużej
W styczniowy weekend będzie bardzo zimnofot. PKP Intercity
PKP Intercity dostosowuje swoją ofertę do zwiększonych potoków podróżnych podczas długiego styczniowego weekendu. Miejsc w pociągach kursujących na najpopularniejszych trasach i do miejscowości turystycznych ma być więcej, na dworcach pojawią się także mobilni informatorzy.
Przewoźnik, analizując liczbę już sprzedanych biletów i bazując na doświadczeniach z lat ubiegłych, zaplanował dodatkowe miejsca dla pasażerów w pociągach kursujących m.in. do Krakowa, Zakopanego czy Trójmiasta. Duża część biletów jest sprzedawana bezpośrednio przed podróżą, dlatego PKP Intercity na bieżąco monitoruje frekwencję w swoich pociągach i tam, gdzie będzie to możliwe, uzupełni składy o kolejne wagony.

Bilet weekendowy ważny dłużej

– Pasażerowie, którzy podczas długiego weekendu planują odwiedzić klika miejsc mogą skorzystać z biletu weekendowego pozwalającego na wielokrotne przejazdy w ramach jednego biletu. Bilety Weekendowe PKP Intercity będą ważne od czwartku (5 stycznia), od godz. 19:00 do poniedziałku (9 stycznia) do godz. 6:00. Cena Biletu Weekendowego, w drugiej klasie, wynosi 81 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Natomiast z Biletem Weekendowym MAX za 164 zł można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów (EIP, EIC, IC i TLK) – poinformowało biuro prasowe PKP Intercity.

Informacje dla pasażerów

Podczas wzmożonego ruchu związanego z weekendowymi wyjazdami na 18 dworcach kolejowych będą dyżurować mobilni informatorzy. Z ich pomocy skorzystają m.in. pasażerowie podróżujący z Krakowa, Warszawy, Poznania, Szczecina czy Wrocławia. Ponadto informacje o rozkładzie jazdy oraz promocjach biletowych są dostępne w Internecie (www.intercity.pl i www.rozklad-pkp.pl) oraz pod numerem infolinii 19 757. Osoby, które dopiero planują wyjazd, mogą śledzić prognozy frekwencji w pociągach PKP Intercity na stronie www.intercity.pl. W zakładce Pociągi-prognoza frekwencji znajduje się lista połączeń wraz z szacowanym zainteresowaniem.

Złe warunki atmosferyczne

Warunki atmosferyczne w długi weekend nie będą korzystne. W niektórych wschodnich i podgórskich rejonach kraju temperatura w nocy może spaść nawet do -23 stopni (prognoza dla Zakopanego, Białegostoku i Suwałk). Najzimniej będzie w piątek i sobotę, od poniedziałku będzie się delikatnie ocieplać. Dlatego przed podróżą należy uwzględnić możliwość wystąpienia opóźnień i przerw w podróży. PKP PLK zapewnia, że na okolicznych trudnych warunków przygotowana będzie szczególnie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony