Partnerzy serwisu:

Bilet kolejowo–autobusowy na Dolnym Śląsku powoli staje się faktem

inf. prasowa 27.03.2017 229

Bilet kolejowo–autobusowy na Dolnym Śląsku powoli staje się faktem
EN57 Przewozów Regionalnych w Żmigrodziefot. Michał Szymajda, Rynek Kolejowy
Przewozy Regionalne i Polbus-PKS zawarli porozumienie, dzięki któremu podróżni posiadający ważne bilety na przejazd pociągiem PolRegio na linii Wrocław – Oleśnica będą mogli skorzystać z nocnych weekendowych autobusów uruchamianych przez Polbus-PKS. To krok w kierunku większej integracji biletowej przewoźnika kolejowego i należących do skarbu państwa PKS-ów.
W połowie stycznia zarząd Przewozów Regionalnych oraz przedstawiciele siedmiu przewoźników autobusowych z różnych regionów kraju podpisali list intencyjny o współpracy w zakresie integracji transportu kolejowego i komunikacji autobusowej.

Lepsza komunikacja zastępcza, jeden internetowy bilet

Przewoźnicy zadeklarowali rozwój kooperacji w zakresie: koordynacji oferty przewozowej i zintegrowania informacji o rozkładach jazdy na wybranych trasach. Kolejnymi etapami będą: sprzedaż biletów z wykorzystaniem jednej platformy sprzedażowej oraz stworzenie zintegrowanej oferty taryfowej. Ściślejsza współpraca będzie dotyczyła także organizowania komunikacji zastępczej, np. w związku z tymczasowym zamknięciem linii kolejowych na czas remontów. Partnerami przedsięwzięcia zostały spółki przewozowe podległe (od stycznia 2017 r.) Ministerstwu Infrastruktury i Budownictwa, czyli: PKS Częstochowa, PKS w Lublińcu, PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim, PKS w Gnieźnie, PKS w Ostrowie Wlkp., PKS Polonus w Warszawie oraz Polbus-PKS we Wrocławiu.

Pierwszy zintegrowany bilet PolRegio i PKS pojawi się już 31 marca 2017 r. Oferta dotyczy wybranych opcji biletów okresowych. Dzięki wspólnej ofercie pasażerowie PolRegio będą mogli skorzystać z nocnych autobusów kursujących z Wrocławia do Oleśnicy oraz w relacji powrotnej.

Z Tymczasowego Dworca Autobusowego we Wrocławiu autobus odjeżdża o godz. 2:15 (w nocy z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę), a do Oleśnicy przyjeżdża o godz. 3:03. W kierunku Wrocławia podróżni mają do wyboru dwa kursy: o 21:40 oraz o 23:00 (we Wrocławiu odpowiednio o godz. 22:29 i 23:50).

Porozumienie także w Kielcach

– Podpisany w styczniu tego roku list intencyjny to zalążek współpracy i dobra baza do prowadzenia dalszych działań ukierunkowanych na integrację kolei z transportem drogowym. Dolny Śląsk to pierwszy region, którego mieszkańcy korzystający na co dzień z usług PolRegio będą mogli kupić zintegrowany bilet. W przyszłym tygodniu podpiszemy kolejne porozumienie, tym razem z PKS Ostrowiec Św. Zintegrowany bilet w Świętokrzyskiem pojawi się w naszej ofercie jeszcze przed majówką – dodał Krzysztof Zgorzelski, p.o. prezes Przewozów Regionalnych.

Wojciech Kurzyjamski, Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Przewozów Regionalnych, oraz Prezes Polbusa Krzysztof Balawejder zgodnie podkreślają, że tak naprawdę podróżni nie muszą się martwić o zbędne formalności dotyczące zakupu biletu w autobusie. Wystarczy odpowiedni bilet kolejowy. Rozliczamy się wzajemnie i cieszymy się z zainicjowanej w styczniu br. współpracy.

W lutym na portalu Transport-Publiczny.pl pisaliśmy o porozumieniu Kolei Dolnośląskich z Polbusem. Wkrótce również u tego przewoźnika pojawi się bilet, który umożliwi przejazd nocnym autobusem na trasie do Jelcza Laskowic i Środy Śląskiej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony