Partnerzy serwisu:

Bilet „helpukraine" w DB. W całych Niemczech uchodźcy z Ukrainy jeżdżą za darmo

Michał Szymajda 02.03.2022 1,1k

Bilet „helpukraine" w DB. W całych Niemczech uchodźcy z Ukrainy jeżdżą za darmo
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
DB podjęły decyzję dotyczącą umożliwienia Ukraińcom bezpłatnej podróży pociągami w kraju. Bilet „helpukraine” Ukraińcy mogą otrzymać we wszystkich centrach podróży DB i kasach DB w Niemczech.
Wcześniej informowaliśmy o tym, że DB wprowadziły możliwość dojazdu do Niemiec bez opłaty za bilet (m.in. z Polski). Teraz wprowadzono możliwość bezpłatnej podróży także w Niemczech.

– Bezpłatny bilet jest ważny na podróże dalekobieżne, regionalne i lokalne do dowolnej stacji docelowej. Oznacza to, że uchodźcy mogą dotrzeć do swoich rodzin, krewnych i przyjaciół w całych Niemczech.
DB rozprowadza ulotki informacyjne, aby pasażerowie dowiedzieli się o specjalnym bilecie „helpukraine” – czytamy w komunikacie DB. 

Jak podaje DB, we wszystkich pociągach regionalnych i lokalnych w całych Niemczech można jeździć bezpłatnie, a pasażerowie muszą jedynie okazać dowód osobisty lub paszport.

– Deutsche Bahn udostępniła informacje dla uchodźców i innych osób na stronie bahn.de/helpukraine. Pomaga również za pośrednictwem infolinii dla klientów 0049 (--0) 30-2970 w kilku językach. Aby być na bieżąco z sytuacją dotyczącą wydarzeń na Ukrainie, DB nadal ściśle współpracuje z rządem federalnym, Federalnym Ministerstwem Cyfryzacji i Transportu (BMDV) oraz władzami na szczeblu krajowym i lokalnym, a także z partnerskimi kolejami w sąsiednich krajach – czytamy.

2 marca DB poinformowały również o wzmocnieniu pociągów międzynarodowych z Polski dodatkowymi wagonami. Przejazd międzynarodowymi pociągami z Polski do Niemiec jest bezpłatny. Wystarczy posiadać ukraiński paszport.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony