Partnerzy serwisu:

Bilet abonamentowy na pociągi PKP Intercity przez internet? Raczej nieprędko

Michał Szymajda 14.03.2019 3,1k

Bilet abonamentowy na pociągi PKP Intercity przez internet? Raczej nieprędko
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Jeden z czytelników zgłosił „Rynkowi Kolejowemu” problem dotyczący zakupów i legalizacji Biletów abonamentowych. Ta stosunkowo atrakcyjna oferta biletowa nie jest szczególnie popularna wśród pasażerów, ponieważ jej zakup przez internet jest niemożliwy. Dlaczego?
Idea oferty jest prosta – płacąc z góry równowartość 5 biletów na określonej trasie pociągów spółki PKP Intercity, otrzymuje się prawo do 7 przejazdów, co obniża koszt pojedynczej podróży.

– Problem polega na tym, że kupno biletu abonamentowego, jak również jego legalizacja związana z pobraniem miejscówki, jest możliwa jedynie w kasie lub u konduktora. W wypadku pociągów o dużej frekwencji oznacza to często konieczność celowego udania się do kasy tylko w celu legalizacji biletu i pobrania miejscówki, ponieważ legalizując bilet w dniu odjazdu nie ma możliwości zagwarantowania sobie miejsca siedzącego – wyjaśnia w mailu problem pan Michał, który zgłaszał problem do PKP Intercity, jednak, jak pisze, uzyskał odpowiedź, że „spółka nie zamierza pochylić się nad tym problemem”.

Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity wyjaśnia, że bilet abonamentowy w swojej istocie ma zupełnie inny charakter niż bilet okresowy (np. odcinkowy albo Bilet weekendowy), który przez internet kupić można.

– W przypadku biletów okresowych samo „pobieranie miejscówek” nie ma wpływu na stopień wykorzystania tych biletów. Natomiast w przypadku Biletu abonamentowego pobranie rezerwacji jest równoznaczne z legalizacją biletu i, co za tym idzie, stopniowym jego wykorzystaniem – tłumaczy, dodając, że implementacja elektronicznej legalizacji (aktywacji) jest „zadaniem bardzo złożonym”.

– PKP Intercity jednak nie wyklucza możliwości w przyszłości zakupu Biletu abonamentowego w e-IC – kończy rzecznik, nie podając terminu wdrożenia takiej opcji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony