Partnerzy serwisu:

Bilans katastrofy w Niemczech - 11 ofiar

Artur Bogdanowicz 10.02.2016 35

Bilans katastrofy w Niemczech - 11 ofiar
Meridian z Monachium do Kufstein przekroczył właśnie niemiecko-austriacką granicęFot. Artur Bogdanowicz
Dzień po katastrofie kolejowej w Bad Aibling, w południowej Bawarii, bilans wynosi 11 ofiar śmiertelnych i ponad 80 osób rannych. Dziś pojawią się ciężkie pociągi ratownicze z Lipska i Fuldy, które mają się zająć usuwaniem wraków pociągów, które się wczoraj zderzyły. 
O godzinie 11 w Bad Aibling pojawi się bawarski premier Horst Seehofer, który spotka się z przedstawicielami ekip ratowniczych i mieszkańcami, prawdopodobnie odwiedzi również jeden ze szpitali. W porannej audycji radiowej „Radio Welt am Morgen” w radiu Bayern 2 Martin Burkert, przewodniczący parlamentarnej komisji komunikacji podkreślił, że na chwilę obecną nie są znane przyczyny katastrofy. Niemieckie media informują, że może nią być błąd człowieka.

Na tej trasie, jak i na innych jednotorowych odcinkach w Niemczech, zainstalowane są automatyczne systemy blokujące ruch pociągów. Deaktywować mogą je pracownicy kolei. Burkert zdystansował się na razie od tych przypuszczeń. W dalszym ciągu prowadzone są poszukiwania trzeciej czarnej skrzynki, a śledztwo może potrwać kilka tygodni, a nawet miesięcy.

Pociągi oznaczone szyldem Meridian kursują między Monachium a Salzburgiem, na linii (Monachium-) Rosenheim-Kufstein oraz Rosenheim-Holzkirchen (-Monachium). Meridian to marka należącego do Transdev (wcześniej Veolia Verkehr) przewoźnika Bayerische Oberlandbahn, który operuje na trasach na południe od Monachium. W 2010 Meridian wygrał przetarg na obsługę sieci „E-Netz Rosenheim” i w grudniu 2013 rozpoczął kursy na południe i na wschód od stolicy Bawarii. Przewożnik wykorzystuje 35 pojazdów Flirt 3.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony