Partnerzy serwisu:

Bilans katastrofy kolejowej w Chorwacji. 3 osoby nie żyją, 11 rannych

Michał Szymajda 12.09.2022 2,4k

Bilans katastrofy kolejowej w Chorwacji. 3 osoby nie żyją, 11 rannych
Fot. youtube/rtl.hr
Trwa śledztwo w sprawie katastrofy kolejowej, która miała miejsce w sobotę w Chorwacji, niedaleko Zagrzebia. Na skutek wypadku zginęły trzy osoby.
9 września, późnym wieczorem, w miejscowości Novska doszło do kolizji regionalnego pociągu elektrycznego z pociągiem wiozącym kontenery. Bilans katastrofy to 3 osoby zabite i 11 rannych.

Trójwagonowy elektryczny zespół trakcyjny, jadący po dwutorowej magistrali Zagrzeb – Novska – Slovonski Brod – Belgrad, uderzył w ostatni z wagonów pociągu kontenerowego, który wcześniej zatrzymał się na tym samym torze, po którym jechał pociąg osobowy. Koleje Chorwackie twierdzą jednak, że o zatrzymanym pociągu towarowym maszynista był powiadomiony za pomocą sygnalizacji i nie miał prawa kontynuować jazdy. W momencie zderzenia z ostatnim wagonem składu cargo jechał z prędkością 102 km/h.W sobotę na miejscu katastrofy pojawił się premier Chorwacji Andrej Plenkovic, który obserwował akcję ratowniczą. Zaznaczył, że nikt z wielu rannych nie jest w stanie zagrożenia życia. Okoliczności wypadku są badane przez policję, kolejarzy i prokuraturę. Udrożnienie torów spodziewane jest 12 września.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony