Partnerzy serwisu:

Bielsko-Biała z autobusami zamiast pociągów. Linia 117 nieprzejezdna

Michał Szymajda 11.05.2018 5,2k

Bielsko-Biała z autobusami zamiast pociągów. Linia 117 nieprzejezdna
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Bielsko-Biała nie ma ostatnio szczęścia do rozkładowego ruchu pociągów. Najpierw, z uwagi na prace remontowe, ograniczono ruch w kierunku Żywca i Zwardonia, teraz awaryjnie zamknięto odcinek linii 117 od Bielska-Białej do Kęt.
Do zamknięcia linii 117 doszło 8 maja, kiedy wykryto rozchodzenie się szyn. Dalsza eksploatacja odcinka linii mogła grozić wypadnięciem pociągu z toru.

– PKP Polskie Linie Kolejowe wprowadziły od 08.05.2018 r. zastępczą komunikację autobusową w związku z awaryjną naprawą toru. W dobie na tym odcinku kursuje 14 pociągów (7 par). Planujemy zakończenie tych prac do 15.05.2018 r. – poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.

Do Bielska w tej chwili nie dojedziemy także pociągiem PKP Intercity od strony Żywca i Zwardonia (uruchomiono komunikację zastępczą). Kursują tam jedynie pociągi Kolei Śląskich. Ponadto, ze względu na remonty, wyłączony został odcinek Skawina – Kalwaria Zebrzydowska. Pociągi od Wadowic do Krakowa Płaszowa zastępuje w związku z tym komunikacja zastępcza.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony