Partnerzy serwisu:

Białorusini sabotują transport wojska koleją na Ukrainę [aktualizacja]

Michał Szymajda 21.03.2022 6,3k

Białorusini sabotują transport wojska koleją na Ukrainę [aktualizacja]
Odcinek linii Grodno - Kuźnica Białostockafot. MS, Rynek Kolejowy
Franciszak Wiaczorka, doradca nieuznawanej na Białorusi prezydentki Swiatłany Cichanouskiej, podziękował białoruskim kolejarzom za akcję sabotażu, które miały doprowadzić do dezorganizacji dostaw na ukraiński front sprzętu wojskowego i armii. Więcej światła na sprawę rzuciła grafika, którą udostępnił Pawieł Łatuszka, były ambasador Białorusi w Polsce i Francji i były minister kultury Białorusi.
[aktualizacja]

Na grafice udostępnionej na twitterze Łatuszki można zobaczyć więcej szczegółów akcji sabotażowej, która miała zostać wykonana na Białorusi.Wiaczorka i Koleje Ukraińskie dziękują białoruskim kolejarzom

O tym, że pracownicy Białoruskiej Czychunki (Kolei Białoruskiej) mieli aktywnie przeszkadzać w transportach wojska i armii rosyjskiej na Ukrainę, Wiaczorka poinformował na twitterze, nazywając swoich rodaków bohaterami. Wiaczorka dodał, że nie może zdradzić szczegółów sabotażu czy dywersji, z uwagi na bezpieczeństwo kolejarzy.

Jak poinformował onet.pl, odwagą Białorusinów pochwalił publicznie prezes Kolei Ukraińskich – Ołeksandr Kamyszyn.

– Niedawno zwracałem się do białoruskich kolejarzy z apelem, by nie wypełniali przestępczych poleceń i nie prowadzili rosyjskich pociągów wojskowych w kierunku Ukrainy. Dziś mogę wam powiedzieć, że połączeń kolejowych pomiędzy Białorusią i Ukrainą już nie ma. Nie będę podawał szczegółów, ale jestem wdzięczny białoruskim kolejarzom za to, co robią – powiedział na antenie telewizji Nastojaszcze Wriemia Kamyszyn. Skala sabotażu i dywersji miała być „duża”.

Faktem jest jednak, że kilka dni temu do działań dywersyjnych i sabotażowych na kolei namawiał także białoruskich kolejarzy doradca prezydenta Zełeńskiego.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony