Partnerzy serwisu:

Białoruś. Bezzałogowa drezyna do szmuglowania papierosów zatrzymana

jd, wu 17.01.2018 47,9k

Białoruscy pogranicznicy wieczorem 11 stycznia zatrzymali nietypowy pojazd nadjeżdżający torami od strony Litwy. Okazało się, że to… bezzałogowa, zbudowana chałupniczo, drezyna, przystosowana do przemytu papierosów. Pojazd został zatrzymany kopnięciem a o sytuacji poinformowała białoruska Straż Graniczna, a za nią telewizja Biełsat.
Na filmie niewyraźnie widać sunący po torach pojazd, który niewprawne oko mogłoby wziąć, np. za zająca. Po chwili pogranicznik podbiega do trasy i kopnięciem zrzuca pojazd z torów. Do zdarzenia doszło ok 200 m od granicy białorusko–litewskiej.

Urządzenie zostało zbudowane domowym sposobem. Składa się z silnika elektrycznego napędzanego dwiema bateriami i siatki, która pozwalała na przewiezienie niewielkiego towaru. Drezyna jechała pusta, więc białoruskie służby sądzą, że albo było to rozpoznanie trasy i test nowej formy przemytu, albo, co zaznacza opisujący ten przypadek Biełsat, pojazd już przewiózł papierosy na Litwę i wracał pusty.

Granica białorusko–litewska to jeden z głównych kanałów przemytu papierosów do Unii Europejskiej.

Tamtejsza Straż Graniczna zapewnia, że prowadzi teraz działania zmierzające do namierzenia osób odpowiedzialnych za próbę przemytu. Chwali się też, że nowoczesny technologiczny system ochrony białoruskiej granicy państwowej na wszystkich ważnych kierunkach pozwala efektywnie przeciwstawiać się wszelkim zagrożeniami bezpieczeństwa. Na granicy prowadzony jest automatyczny całodobowy nadzór zdalny z wykorzystaniem monitoringu i systemu alarmowego.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony