Partnerzy serwisu:

W Lubartowie działa nowy LCS dla linii Lublin - Łuków

inf. pras PKP PLK 31.08.2022 1,8k

arrow
arrow
W Lubartowie działa nowy LCS dla linii Lublin - Łuków
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
W Lubartowie działa nowy LCS dla linii Lublin - Łuków
W Lubartowie działa nowy LCS dla linii Lublin - Łuków
W Lubartowie działa nowy LCS dla linii Lublin - Łuków
Od sierpnia dyżurni ruchu w Lubartowie nadzorują podróże na linii Łuków – Lublin Północny z nowego budynku lokalnego centrum sterowania. Nowoczesne centrum sterowania to efekt inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych o wartości 4,7 mln zł. Zadanie zostało zrealizowane ze środków własnych PLK.
Od początku sierpnia dyżurni ruchu sprawują nadzór nad ruchem pociągów na ponad 100-kilometrowej linii Lublin Północny – Łuków z nowego budynku lokalnego centrum sterowania (LCS) w Lubartowie. Do nowego obiektu przeniesiono stanowiska dyżurnych ruchu wraz z nowoczesnymi urządzeniami sterowania ruchem wybudowanymi w 2017 roku w ramach rewitalizacji odcinka Lubartów – Łuków. Wcześniej pracownicy PLK zajmowali przybudówkę dworca, która zostanie zlikwidowana w ramach planowanej przebudowy budynku.

Nowy obiekt jest bardziej funkcjonalny, wyposażony w zaplecze socjalne. Dodatkowo zainstalowano energooszczędne urządzenia jak panele fotowoltaiczne, oświetlenie led, pompę ciepła (klimatyzacja, ogrzewanie). Dzięki inwestycji pracownicy PLK pełnią swoje obowiązki w lepszych warunkach. W nowym miejscu dyżurni ruchu nadzorowali na monitorach przejazd już ponad 500 pociągów.

W LCS Lubartów kolejarze śledzą kursowanie pociągów nie tylko na stacji Lubartów, ale też na stacjach Radzyń Podlaski, Bezwola, Parczew, Brzeźnica Bychawska, Bystrzyca k/Lublina oraz wszystkich przystankach osobowych na linii Lublin Północny – Łuków. Dzięki kamerom zapewniony jest stały podgląd na przejazdy kolejowo-drogowe. Łącznie nadzór obejmie 15 skrzyżowań dróg z torami. Z LCS obsługiwane są również wyświetlacze Dynamicznej Informacji Pasażerskiej znajdujące się na peronach.

Nowoczesne lokalne centra sterowania wspomagają pracę dyżurnych ruchu dzięki „weryfikowaniu” czynności ludzi przez systemy komputerowe. Możliwe jest prowadzenie stałego nadzoru nad ruchem pociągów z jednego miejsca. Pracownicy w lokalnych centrach sterowania na bieżąco kontrolują wszystkie parametry dotyczące bezpieczeństwa ruchu kolejowego. Dzięki temu zwiększa się poziom bezpieczeństwa.

Istotnym elementem wyposażenia LCS są urządzenia zamontowane w torach, które odnotowują liczbę przejeżdżających pociągów przez stację Lubartów oraz pozostałych stacjach i przystankach na linii Lublin Północny-Łuków.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony