Partnerzy serwisu:

Bez konsensusu w sprawie podwyżek w PKP Cargo

Jakub Madrjas 01.02.2022 6,3k

Bez konsensusu w sprawie podwyżek w PKP Cargo
Fot. PKP Cargo
Zarząd PKP Cargo po raz kolejny spotkał się ze związkowcami w sprawie podwyżek; wciąż jednak nie osiągnięto porozumienia.
Spółka PKP Cargo poinformowała, ze w ramach prowadzonego dialogu zarząd spotkał się 31 stycznia z przedstawicielami strony społecznej. -Spotkanie dotyczyło postulatów zgłaszanych przez stronę społeczną dotyczących wdrożenia systemowej podwyżki wynagrodzeń od 1 kwietnia 2022 r. z uwzględnieniem wyników finansowych za rok 2021 oraz bieżącej sytuacji spółki - podał przewoźnik nie informując jednak o efektach rozmów.

Jak podały we wspólnym komunikacie centrale związkowe, konsensusu - po raz kolejny - nie udało się osiągnąć. Związkowcy postulują wdrożenie od 1 kwietnia podwyżki wynagrodzenia zasadniczego o 600 zł (i proporcjanalnej dla osób wynagradzanych według wskaźnika). Rekomendują tez analogiczne podwyżki w spółkach-córkach PKP Cargo.

Jak uzasadniają, koszty utrzymania rosną z powodu inflacji, a systemowej podwyżki nie było w spółce od 2019 roku. Wskazują też na wzrost wynagrodzeń u konkurencji, co może powodować odejścia pracowników. Związki zawodowe oczekują od zarządu osiągnięcia porozumienia do końca lutego - inaczej wysuną roszczenia w trybie ustawy o sporach zbiorowych.

Zarząd zobowiązał się do rozmów w efekcie zawartego 27 sierpnia 2021 roku porozumienia ze związkami zawodowymi. Przewoźnik przyznał wówczas nagrody (500 zł) i zwiększył gratyfikację z okazji Święta Kolejarza (o 800 zł), co było warte łącznie 23,9 mln zł i zobowiązał się do rozmów płacowych w styczniu 2022 roku.

Niedawno dobiegł końca spór zbiorowy na tle płacowym w PKP Intercity. Pracownicy przewoźnika otrzymają minimum 400 złotych podwyżki.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony