Partnerzy serwisu:

Betonowa płyta spadła na tory pod Iławą. Uszkodzony pociąg PolRegio [film]

Michał Szymajda 18.08.2017 15,6k

Na linii kolejowej pomiędzy stacjami Samborowo - Rudzienice Suskie około godziny 13:00 w czwartek 17 sierpnia, podczas prac przy wiadukcie drogowym, na tory spadła betonowa płyta. Zatrzymany i uszkodzony został pociąg Przewozów Regionalnych relacji Bydgoszcz Główna – Olsztyn Główny.
Aktualizacja, godzina 10:00, 18 sierpnia

Jak podały PKP PLK, już o godzinie 21:15 służby techniczne przywróciły ruch pociągów na odcinku Samborowo - Rudzienice Suskie. Uprzątnięty został gruz – fragmenty betonowego bloku wiaduktu drogowego, który spadł na linię kolejową. Naprawiono sieć trakcyjną. –  Przyczyny zdarzenia do którego doszło około godziny 13:00 zostaną dokładnie wyjaśnione przez specjalną komisję – poinformowało biuro prasowe zarządcy infrastruktury. Od rana w piątek ruch odbywa się normalnie, możliwe są jedynie kilkuminutowe opóźnienia.

Aktualizacja, godzina 17:00

Jak poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe, zablokowane są oba tory na linii. Pierwsze zapowiedzi mówią o tym, że linię uda się udrożnić w nocy z czwartku na piątek. W zdarzeniu brał udział jeden ze zmodernizowanych elektrycznych zespołów trakcyjnych należących do województwa kujawsko-pomorskiego (zmodernizowany ED72). Jego uszkodzenia nie są duże. Jak poinformował zarządca infrastruktury kolejowej – PKP PLK – nikomu z pasażerów i obsługi pociągu nic się nie stało.

Do czasu usunięcia elementów betonowych wiaduktu drogowego, uszkodzonego pociągu oraz naprawy sieci trakcyjnej na odcinku pomiędzy Iławą a Ostródą obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa dla pociągów Przewozów Regionalnych (kursują 4 autobusy) oraz zmieniona trasa pociągów PKP Intercity (m.in. Zielona Góra – Olsztyn i Poznań – Olsztyn). Pasażerowie na stacjach i przystankach są na bieżąco informowani o sytuacji na trasie

W betonową płytę wjechał pociąg

– Podróżni byli pod opieką drużyny konduktorskiej. Zorganizowana została dalsza podróż komunikacją zastępczą. Pasażerowie pojechali autobusem do Olsztyna. Teren jest zabezpieczony. Uszkodzona jest sieć trakcyjna. Trwa sprawdzanie toru – powiedział Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK.

Zdarzenie spowodowało przerwę w ruchu pociągów pomiędzy Olsztynem a Iławą na linii 353. Przewozy Regionalne wprowadziły zastępczą komunikację autobusową pomiędzy stacjami Iława a Samborowo. Pociągi PKP Intercity pojadą trasą zmienioną. Informacje na temat zmian w komunikacji są podawane na stacjach, przystankach, a także na stronach www.portalpasazera.pl oraz www.intercity.pl. Można również korzystać z infolinii PKP Intercity – 703 200 200.

Na linii 353 w rejonie gdzie miał miejsce wypadek prowadzone są prace zmierzające m.in do podniesienia prędkości pociągów. Piszemy o nich tutaj. O innych pracach prowadzonych na tym odcinku piszemy tutaj. Prace przy tym konkretnym wiadukcie trwały od 26 lipca.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony