Partnerzy serwisu:

Beskidy z przewodnikiem w cenie biletu Kolei Śląskich

inf. prasowa 22.06.2016 146

Beskidy z przewodnikiem w cenie biletu Kolei Śląskich
Fot. UMWŚ
Za okazaniem biletu kolejowego – bezpłatne zwiedzanie Beskidów z licencjonowanym przewodnikiem – to nowa oferta, którą dla swoich pasażerów przygotowały m.in. Koleje Śląskie.
W ramach oferty turystycznej „Kolej na Beskidy” odbędzie się 5 wycieczek. Cztery pierwsze będą odbywać się po górskich szlakach, piąta to podróż po terenie Cieszyna oraz Czeskiego Cieszyna.

– Chcemy promować kolej i atrakcje turystyczne województwa śląskiego. Dzięki ofercie „Kolej na Beskidy” pasażerowie zyskują wycieczkę z licencjonowanym przewodnikiem turystycznym PTTK do jednej z wybranych ciekawych lokalizacji – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

– Pasażer wybiera interesującą go wycieczkę, zgłasza mailowo chęć wzięcia udziału w niej, kupuje bilet do stacji, na której ta się rozpoczyna i po okazaniu ważnego biletu przewodnikowi PTTK rusza z grupą na szlak – dodaje.

Liczba uczestników jednej wycieczki jest ograniczona do 30 osób. O udziale w wycieczce decyduje kolejność zgłoszeń wysłanych na adres mailowy: turysta@turysta.katowice.pl.

Zainteresowane osoby na wycieczkę zapisywać będzie Spółdzielnia Turystyczna „Turysta”, która, wraz z Urzędem Miasta Wisła, jest partnerem oferty „Kolej na Beskidy”. – "Turysta" jest jednym z najstarszych biur podróży na Śląsku. Natomiast Koleje Śląskie to jeden z najmłodszych przewoźników. Od razu doszliśmy do przekonania, że taka współpraca przyniesie same korzyści – opowiada o początkach współpracy dyrektor spółdzielni Krystyna Papiernik.

Proponowane wycieczki z przewodnikiem w ramach oferty „Kolej na Beskidy”:

1. 25 czerwca 2016 r. o godzinie 10:30 od stacji Łodygowice przejście czerwonym i niebieskim szlakiem do stacji Bielsko-Biała Mikoszowice. W programie wycieczki wejście na najwyższy szczyt Beskidu Małego – Czupel, później przejście do schroniska na Magurce Wilkowickiej. Szacunkowy czas trwania wycieczki – 7 godzin.
2. 30 lipca 2016 r. o godzinie 10:30 od stacji Wisła Głębce przejście niebieskim, czerwonym i zielonym szlakiem z powrotem do stacji Wisła Głębce. W programie wycieczki m.in. szczyt Kiczory, schronisko na Stożku, dolina Łabajowa. Szacunkowy czas trwania wycieczki – 8/9 godzin.
3. 27 sierpnia 2016 r. o godzinie 10:00 od stacji Ustroń Polana przejście czerwonym i niebieskim szlakiem do stacji Ustroń Zdrój. W programie wycieczki wejście na szczyt Czantorii. Szacunkowy czas trwania wycieczki – 8 godzin.
4. 24 września 2016 r. od stacji SÓL przejście czerwonym szlakiem do stacji Zwardoń. Godzina rozpoczęcia wycieczki zostanie podana w terminie późniejszym ze względu na aktualizację rozkładu jazdy (4 września). W programie wycieczki wejście na szczyt Rachowiec, przejście do schroniska na Skalance. Szacunkowy czas trwania wycieczki – 8 godzin.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony