Partnerzy serwisu:

CTL Logistics pomoże kształcić przyszłe kadry kolejarzy

inf. pras 27.06.2021 1,5k

arrow
arrow
CTL Logistics pomoże kształcić przyszłe kadry kolejarzy
Fot. CTL Logistics
CTL Logistics pomoże kształcić przyszłe kadry kolejarzy
CTL Logistics pomoże kształcić przyszłe kadry kolejarzy
23 czerwca CTL Logistics oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu przy ul. Kilińskiego 25 podpisały list intencyjny, dzięki któremu przewoźnik włącza się w proces kształcenia kadr dla kolei. Celem współpracy jest podjęcie wielotorowych i długoterminowych działań na rzecz kształcenia wysokospecjalizowanej kadry pod potrzeby rynku kolejowego. Ze strony CTL Logistics list podpisał Andrzej Pawłowski – członek zarządu ds. operacji, natomiast CKZiU w Sosnowcu reprezentował Jacek Górski – jego dyrektor.
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu to placówka, która ma wieloletnie doświadczenie w zakresie szeroko rozumianego kształcenia zawodowego. Wchodzące w jego skład Technikum nr 4 Transportowe w tym roku obchodzić będzie Jubileusz 70-lecia swojej działalności. Początki kształcenia przyszłych kolejarzy sięgają roku 1951, kiedy powstało Technikum Ekonomiczno-Kolejowe Ministerstwa Kolei. 

Na mocy podpisanego porozumienia CKZiU wytypuje między innymi klasy lub grupy uczniów dla potrzeb kształcenia w tematyce związanej ze specyfiką działalności CTL Logistics. W ramach współpracy ze szkołą, CTL Logistics umożliwi organizację zajęć, staży, szkoleń branżowych, praktyk oraz wizyt studyjnych rozwijających umiejętności zarówno dla uczniów jak i nauczycieli CKZiU w Sosnowcu. CTL Logistics w ramach swoich możliwości dostarczy także CKZiU w Sosnowcu nieodpłatnie materiały, urządzenia wraz z dokumentacją techniczną służące podnoszeniu jakości kształcenia zawodowego w Centrum.

– Edukacyjny szlak przecieraliśmy dość nietypowo, bo od Berlina i naszej Spółki CTL Logistics Gmbh. Od dwóch lat realizujemy w Niemczech program współpracy ze szkołą zawodową w Berlinie. W ramach tego programu zatrudniamy uczniów, którzy mają zapewnioną umowę o pracę, realizują program praktyk, a jednocześnie uczęszczają do szkoły. Każdy tydzień nauki, to połączenie trzech dni praktyki w CTL Logistics Gmbh oraz dwóch dni teorii w szkole. Tematy teorii i praktyki są, w ramach tzw. współpracy partnerstwa socjalnego pomiędzy pracodawcą a publiczną szkołą zawodową tak skonfigurowane, aby się uzupełniały i stanowiły jak najlepsze połączenie wiedzy i doświadczenia. Teraz przyszedł czas na Sosnowiec – powiedział Andrzej Pawłowski.

List intencyjny pomiędzy CTL Logistics a Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, to deklaracja podjęcia wspólnych działań, pierwszy krok do współpracy w zakresie praktycznego kształcenia uczniów w zawodach związanych z kolejnictwem, w tym m.in. odbywania praktyk zawodowych czy staży. Spółka widzi także możliwość sukcesywnego poszerzania zakresu wspólnych projektów, w tym o patronat klas czy stypendia dla tych najbardziej zaangażowanych, ambitnych uczniów.

Spółka, równolegle z podpisaniem Listu intencyjnego zrobiła już krok naprzód, zawierając umowę na staż wakacyjny uczniów. W lipcu i sierpniu siedmioro młodych ludzi spędzi w siedzibie spółki w Sosnowcu 150 godzin, zapoznając się m.in. z funkcjonowaniem działu organizacji i planowania przewozów, obszaru dyspozytury, utrzymania wagonów i lokomotyw, bezpieczeństwa, trakcji, a także w dziale naprawy pojazdów i infrastrukturze kolejowej. Tak szeroki zakres stażu pozwoli uczniom poznać możliwe do wyboru w przyszłości drogi zawodowe i ukierunkować swoje preferencje i priorytety.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony