Partnerzy serwisu:

Będzie taniej na czas objazdów CMK. Za ile pojedziemy Pendolino z Łodzi do Warszawy?

Michał Szymajda 28.06.2017 5,3k

Będzie taniej na czas objazdów CMK. Za ile pojedziemy Pendolino z Łodzi do Warszawy?
Fot. SM42 Jakub Kapka
PKP Intercity ze względu na wydłużenie czasu przejazdu, związane z modernizacją linii z Poznania i Lublina do Warszawy, obniżyło ceny biletów na pociągi TLK i IC. Zapytaliśmy, czy spółka postąpi podobnie, w momencie wprowadzenia objazdów na linii CMK, które znacząco wydłużą przejazd między stolicą a Krakowem, Katowicami i Wrocławiem.
Zamknięcie Centralnej Magistrali Kolejowej – najszybszej linii kolejowej w Polsce – planowane jest między 10 lipca a 10 sierpnia. PKP PLK w tym czasie przebudowywać będzie odcinek CMK pomiędzy Opocznem a Knapówką. W związku z tym zajdzie konieczność przetrasowania pociągów PKP Intercity zmierzających z Warszawy na południe Polski – do Katowic, Krakowa i Wrocławia. Część z nich pojedzie przez Łódź, gdzie zatrzyma się także pociąg Pendolino. Czy przewoźnik w związku z objazdami obniży ceny biletów?

Więcej biletów SuperPromo

– W przeciwieństwie do modernizacji na trasach Lublin – Warszawa oraz Poznań – Warszawa prace prowadzone przez zarządcę infrastruktury, na fragmencie Centralnej Magistrali Kolejowej, potrwają około miesiąca. Mimo tego, na czas objazdów zwiększymy liczbę dostępnych biletów w ofercie SuperPromo dla pociągów kursujących do/z Warszawy i do/z Wrocławia, Katowic oraz Krakowa – mówi Marta Ziemska, rzecznik prasowy PKP Intercity. Jednocześnie przewoźnik poinformował, ile będą kosztować bilety na pociągi EIP na odcinku Warszawa – Łódź – Warszawa.

– Pasażerowie kupujący bilety na pociągi EIP i EIC z Łodzi będą mogli również skorzystać z oferty SuperPromo. Koszt najtańszego biletu do Warszawy wyniesie 39 zł natomiast do Wrocławia 59 zł – informuje Marta Ziemska.

Tylko jedno Pendolino przez Łódź

Z postojem na łódzkiej stacji Widzew między 10 lipca a 10 sierpnia przejadą te pociągi EIP i EIC, które kursują do Wrocławia normalnie wykorzystując do tego CMK i protezę koniecpolską. Z momentem wprowadzenia objazdów Wrocław z Warszawą połączy tylko jedna para pociągów EIP (Pendolino), dlatego również w Łodzi Pendolino oglądać będzie można tylko dwa razy dziennie – w drodze do i z Wrocławia.

W przypadku pociągów IC oraz TLK kursujących trasami objazdowymi opłaty będą naliczane zgodnie z taryfą kilometrową.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony