Partnerzy serwisu:

Będzie takt dla pociągów PKP Intercity z Lublina do Warszawa

Michał Szymajda 21.11.2022 7,1k

Będzie takt dla pociągów PKP Intercity z Lublina do Warszawa
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Od kilku lat PKP Intercity obiecuje wprowadzenie rozkładów jazdy pociągów w takcie. W końcu uda się to zrobić dla jednej z tras, ale wyłącznie w jednym kierunku.
Ułożenie rozkładu jazdy w takcie oznacza, że pociągi w danym kierunku odjeżdżają o stałej końcówce godzinowej. Na przykład: 10:05, 12:05,… 17:05. Ułatwia to zapamiętanie rozkładu jazdy i sprawia, że łatwiej jest zaplanować podróż. Od lat PKP Intercity obiecuje wprowadzenie takiego rozkładu. W końcu mamy pierwszą trasę, gdzie będzie to stosowane. Potwierdziły to dla nas PKP Polskie Linie Kolejowe.

– W uzgodnieniu z przewoźnikiem PKP Intercity, od nowego rozkładu jazdy (11 grudnia) przewidziano cykliczny rozkład jazdy dla połączeń Lublin - Pilawa - Warszawa. Pociągi ze stacji Lublin Główny w kierunku Warszawy odjadą 5 min po pełnej godzinie – napisał Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK. Zaznacza jednak, że takiego rozkładu jazdy nie udało się zbudować dla pociągów w relacji powrotnej.

– Zarządca infrastruktury wspólnie z przewoźnikami tworzy dla podróżnych optymalny rozkład jazdy w oparciu o możliwości sieci kolejowej. Wyjazdy z Warszawy są obecnie uwarunkowane szerokim zakresem prac na stacji Warszawa Zachodnia, tym samym w zakresie linii średnicowej – powiedział Mirosław Siemieniec. Najszybsze pociągi, które jednak dotrą do Warszawy Centralnej, będą kursować w 2 godziny i 10 minut. To wciąż zaledwie o kilka minut szybciej, niż w latach 90-tych.

Pomiędzy Lublinem a Warszawą od 11 grudnia będzie kursować 14 par pociągów IC i TLK spółki PKP Intercity. Większość z nich będzie dojeżdżać tylko do stacji Warszawa Wschodnia, z uwagi na prace na warszawskiej linii średnicowej. Ostatni pociąg IC z Lublina do Warszawy odjedzie bardzo wcześnie, bo o godzinie 19:05.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony