Partnerzy serwisu:

Oferty na linii Grudziądz – Brodnica przekraczają kosztorys

Martyn Janduła 18.10.2016 869

Oferty na linii Grudziądz – Brodnica przekraczają kosztorys
Powstanie studium wykonalności dla linii 208 i 3Fot. Arriva RP
PKP PLK dokonały otwarcia ofert z postępowania na opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla dwóch inwestycji w województwie kujawsko-pomorskim. Swój udział zgłosiło pięciu oferentów. Żadna z ofert nie mieści się w budżecie przygotowanym przez zamawiającego.
W poniedziałek 17 października PKP PLK dokonały otwarcia ofert w postępowaniu przetargowym na przygotowanie dokumentacji przedprojektowej dla dwóch odrębnych inwestycji w województwie kujawsko-pomorskim. Chodzi tutaj o prace na linii kolejowej nr 208 na odcinku od Grudziądza, przez Tucholę do granicy województwa. Z kolei drugi projekt dotyczy rewitalizacji linii kolejowej nr 208 i 33 na odcinku Grudziądz – Brodnica.

Budżet przygotowany przez PKP PLK wynosi w tym przetargu 1,6 mln zł brutto. Jednak wszystkie oferty są wyższe od przewidywanej kwoty zamawiającego. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to kryterium decydujące, bowiem stanowi 60%. Drugi parametr oceniany przez zamawiającego to termin realizacji dokumentów i stanowi 40%.

Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum Safege z Koltech Infra na prawie 2,3 mln zł brutto. Firmy zadeklarowały, że zrealizują oba dokumenty w łączną liczbę 609 dni (399 i 210). Drugie w kolejności, pod względem ceny, jest konsorcjum Inżynieria, Architektura i Doradztwo z Idom Ingenieria Y Consultoria. Zaproponowane cena i termin to 3,34 mln zł brutto i 579 dni (369 i 210). Kolejną ofertę złożyła firma BBF na kwotę 3,38 mln zł brutto z tym samym terminem realizacji, co poprzedni oferent. Udział w procesie przetargowym wzięli także Schuessler-Plan Inżynierzy z kwotą 3,61 mln zł brutto i terminem 579 dni oraz konsorcjum Wyg International z Wyg Consulting z kwotą 4,66 mln zł brutto i terminem 609 dni.

Wybrany wykonawca będzie musiał przygotować studium wykonalności . Gdy PKP PLK wybiorą odpowiedni wariant realizacji, wykonawca będzie musiał także złożyć wniosek o wydanie decyzji środowiskowej i przygotować program funkcjonalno-użytkowy do SIWZ-u.

Celem obu projektów ma być podniesienie prędkości pociągów na odcinku od granicy województw kujawsko-pomorskiego z pomorskim do Grudziądza i dalej do Brodnicy. Spowodowane jest to złym stanem technicznym infrastruktury, a w szczególności stanem nawierzchni torowej, podtorza, oświetlenia na przejazdach i systemów odwadniających. Zadania mają być finansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony