Partnerzy serwisu:

Będzie strajk w Przewozach Regionalnych

jm, Rynek Kolejowy 12.06.2015 187

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2015-06-12 14:31:48 Autor: Zebe
---.dynamic.gprs.plus.pl
Oczywiście, że będzie strajk. Ta zabawa w kolej się marszałkom nie udała. A ludzie chcą koleją jeździć, rząd też się nie popisał, szczyty nieodpowiedzialności, ale to nic nowego w tym kraju.
2015-06-12 14:35:48 Autor: Kflik
---.60.129.178
Najpierw pada PR a potem (któryś z przyszłych rządów) zabierze dotacją PKP IC i ci tez upadną (0,5mld dotacji to spora kwota jak na przewozy dalekobieżne, nie przydatne ze względu na taryfę w ruchu regionalnym i i drogie w ruchu średniodystansowym).

Po jakimś czasie spółki samorządowe może zaczną współpracę i powstanie jakieś Nowe-Przewozy Regionalne powstałe z ich połączenia czy też będące podmiotem integrującym przewoźników. Czyli to samo co można by uzyskać obecnie mądrzejszą polityka a bez zamieszania i zniechęcania do kolei pasażerów.
2015-06-12 14:37:20 Autor: Kflik
---.60.129.178
@Zebe

można zadać pytanie ile płacą samorządy (poprzez przewoźników) na rzecz PLK na utrzymanie linii kolejowych nazwijmy je "znaczenia państwowego".
Dlaczego ta kwota nie jest pokrywana z budżetu państwa?
2015-06-12 14:44:29 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
A ja nie chcę być złośliwym - bo przyczyny ewentualnego strajku są jak najbardziej znane i też mnie to wk... - ale "wola strajku" "objawiła" się w takim, a nie innym momencie na scenie politycznej, że jednoznacznie sugeruje po co strajk ma być, he, he, he ;) Nie chcę bronić PO, ale moment strasznie kole w oczy, oj strasznie ;)
2015-06-12 14:47:04 Autor: domn
---.hstl4.put.poznan.pl
może będzie powrót do dawnego i swietnie działającego PKP PR z jedną taryfą na regio i pośpieszne (iR)
2015-06-12 14:55:04 Autor: Głos z USA
---.56.8.148
[Admin: zmoderowano]
2015-06-12 15:10:05 Autor: Kflik
---.60.129.178
@domn

to samo w sobie nie byłoby dobre, potrzebna jest właśnie zmiana podejście.

Obecnie kolej w Polsce działa nie jak w XX! wieku tylko jak w XIX.
Może też dlatego, że system taryfowy jest jak w XIX wieku?

Obecnie nie ma sensu podział taryfowy na osobowe i pospieszne, zwłaszcza jeśli oba są w tej samej spółce i oba są dotowane.

Oddzielna taryfa to może być na komercyjne.

Oczywiście taryfa osobowe + pospieszne (z mozliwoscią robienia dopłat, z mozliwością przejazdu osob na bilecie z posp) byłaby lepsza od tego co jest obecnie, ale wskazane jest unowocześnienie rozwiązań.
Obecnie nie ma sensu by pociąg który mniej staje był droższy od pociągu który zatrzymuje się częściej. Niech się uzupełniają - dla podróżnego będzie to widoczne jako większa częstotliwość, a to podstawa w XXI wieku.

TLK powinny jechać coś jak przyspieszone, z taryfą regio i nieco cześciej się zatrzymując (dlaczego np. Tarnów - Nowy Sącz nie zatrzymują się w kilku sporych miastach a jedynie we wsi Stróże która obecnie nawet nie jest węzłem kolejowym), tak by ktoś kto jedzie np. Gdańsk - Malbork pojechał szybszym pociągiem i nie zajmował miejsca w osobowym tym którzy jadą gdzieś bliżej. Im bardziej pojemny pociąg tym mniej powinien się zatrzymywać.
Więc nie należy taryfowo ludzi zachęcać by jeździli pociągami które stają wszędzie jadąc w miejsce gdzie zatrzymują się pociągi szybsze.
Niech jadą osobowym tylko wtedy gdy nie ma szybszego.
2015-06-12 15:10:16 Autor: Zeba
---.dynamic.gprs.plus.pl
A ja myślę, że dobijanie skompromitowanych władz w chwili obecnej nie ma nic do rzeczy. Kompromitacja jest bez przerwy i pewnie ciężko byłoby wybrać termin, żeby nie być posądzonym, że chce się władzę pogrążyć.
Przewozy trzeba ratować, bo urzędująca ekipa doprowadzi je do ruiny zanim od żłobka się oderwie.
2015-06-12 15:13:20 Autor: Kflik
---.60.129.178
Jeśli zaś w jakimś pociągi pasażerowie jadący "bliżej" mają być "problemem" dla tych jadących dalej to:
- skoro jest potrzebna dotacja to znaczy, że wcale Ci jadący dalej nie są kluczowi dla istnienia danego połączenia - jest ich zbyt mało. Nalezy więc wozić także jadących tych blisko.
- można zrobić wagony z rezerwacją i miejsce w tych wagonach dostaje się gratis (jak teraz) pod warunkiem zakupu biletu na odpowiednią odległość. Takie wagony mogą istnieć zamiast 1 klasy.
2015-06-12 16:01:27 Autor: warloc
---.toya.net.pl
Czekamy na nagrania z Misią w roli głównej. Może być równie śmiesznie jak z Bieńkowską.
2015-06-12 16:55:06 Autor: ERG
---.203.rev.vline.pl
Może autor idei usamorządowienia się wypowie.....Miało być tak doskonale...
2015-06-12 16:59:10 Autor: huciński...
---.dynamic.chello.pl
Taa, już widzę jak rząd Pani Kopacz, zajmie się problemami na kolei, jak sami są w niezłych opałach, POpłoch i ewakuacja się szykuje, desant do partii pod innym tytułem. Trzeba byłoby zapytać Pana Kukiza jaki ma pomysł na kolej, skoro suweren wskazuje Jego na czele sondaży...

W ogóle to to w całym transporcie przydałyby się jakieś głębsze reformy, w tym na kolei, żeby ta miała chociaż szansę na jakiś przynajmniej częściowy samodzielny byt, tj: kolej dalekobieżna (razem z naszym k.d.p. "ygrek' w przyszłości), na najdłuższych i popularnych trasach, (viaCMK), między największymi aglomeracjami + wybrane miasta po trasie przebiegu, aby to mogło bez dotacji i strat finansowych funkcjonować.

I najważniejsza (już w tej chwili) kolej regio. najbardziej rozpowszechniona jak tylko się da, dotowana, powinna już teraz przejąć wszystkie TLK od PKP IC, wraz z taborem. Pociągi powinny kursować często, taktownie, nie dublować się z koleją aglo. i dalekobieżną, relacje trzeba w miarę możliwości wyprostować, skrócić do średnich dystansów (np. do miasta w sąsiednim województwie) zsynchronizować, skorelować. To trudna sprawa, poukładać to sensownie, ale możliwa do realizacji.
2015-06-12 17:34:28 Autor: Kflik
---.silesialan.eu
@huciński...

w nazewnictwie ja bym oddzielił określenie "kolej regionalna" od "aglo".
Algo to coś jak SKM. Z tym jak najbardziej pociągi w stylu obecnych TLK mogą się dublować i nie muszą mieć wspólnej taryfy (poza może ułatwieniami przy przesiadkach). Aglo ma z założenia kursować bardzo często - najlepiej nawet po wydzielonej linii kolejowej.

Czym innym jest z kolei kolej regionalna.
Nie obsługuje ona linii dojazdowych do aglomeracji, nie kursuje co 20minut lub częściej (czyli wszystko co oferują np. Koleje Śląskie łapie się do tej kategorii a nie aglo)
To większość linii kolejowych w Polsce.
Ta kolej musi być zintegrowana z koleja dalekobieżną.

Jest jeszcze kolej typu KDP która powinna być komercyjna.

Czyli mamy trzy typy:
SKM, KDP, cała reszta.

Nie sądzę, że treba na upartego skracać relacje TLK.
Wystarczy, że wszystko to co dotowane zatrzyma się nieco częściej i uzupełni kolej regionalną - więcej - stanie się kręgosłupem kolei regionalnej. Taryfa i wszystkie oferty będą wspólne!
To że relacja pociągu to będzie Przemyśl - Świnoujście w niczym nie przeszkadza.
Z resztą na niektórych odcinkach taki pociąg może zatrzymać się na każdej stacji (Przemyśl - Rzeszów, Szczecin - Świnoujście a ze względu na stan linii także na Kraków - Katowice gdyby tędy jechał).
Częstsze postoje np. na terenie opolskiego pozwolą zmniejszyć konsekwencje likwidacji cześci połączeń Regio (należałoby wycinać te najbliższe istniejących pociągów o dłuższej trasie).

Z resztą generalnie zgoda:)
2015-06-12 17:37:30 Autor: analityk kuuper van basten
---.dynamic.chello.pl
Strajk... Uderzy w pasażerów. Czy nie uda się wypracować innego typu strajku, np. przestać sprzedawać i kontrolować bilety, ale jeździć?
2015-06-12 17:40:23 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mam dobrą propozycję dla liderów związków - tak zorganizować strajk, by jak najmniej utrudnić życie biedakom z prowincji, a jak najbardziej obrzydliwym bogaczom z metropolii:
1. przede wszystkim blokady torów przed odjazdem PIZ...wiadomoco (kilka godzin spóźnienia co najmniej),
2. "wycieczka" do Warszawy i zdemolowanie paru ministerstw (najlepiej z górnikami, oni mają wprawę w tego typu akcjach),
3. "wycieczka" do Warszawy, Krakowa, Gdańska, Poznania i Wrocławia wraz z blokadami głównych arterii komunikacyjnych,
4. zablokowanie ruchu na linii średnicowej w War(w)szawie oraz na wszystkich liniach obwodowych.
2015-06-12 17:48:45 Autor: analityk kuuper van basten
---.dynamic.chello.pl
G o r a l,

związkowcy mogą wykupić z dużym wyprzedzeniem wszystkie miejsca na biznesowe pendoniewiadomoco do Warszawy jadąc przy okazji na manifestację. Legalnie i skutecznie utrudni to poruszanie się bogatym bez nielegalnych blokad.
2015-06-12 17:56:24 Autor: Maurycy+
---.97.198.193
Pozostaje mieć nadzieję, że strajk zostanie wsparty przez elekta na klęczniku,
jak rozwalać, to rozwalać do końca...
2015-06-12 17:56:44 Autor: Klient
---.81.radiotel.com.pl
W sam raz Panowie z początkiem wakacyjnego szczytu przewozowego - wszyscy Was na pewno zrozumieją, docenią i wesprą dobrym słowem!
2015-06-12 18:08:17 Autor: wasiu
---.man.tk-internet.pl
Szybko się chłopaki obudzili. Gdzie byliście w latach 90. i w początku XX wieku, jak wam kolej po kawałeczku likwidowali, a w końcu to co pozostało, podzielili na spółki i spółeczki??? Mam nadzieje, że czas "związkowców" powoli minie, dość już tych fałszywych, obłudnych proroków, którzy za nic mają obecnie interes Polski i ludzi pracy, co nie raz i nie dwa już udowodnili. A protest w obecnej trudnej sytuacji przewozów jest szczytem debilizmu i wodą na młyn dla sił, chcących jeszcze bardziej rozwalić to, co zostało z kolei.
2015-06-12 18:20:41 Autor: magi
---.adsl.inetia.pl
Jak to tej czerwonej zarazie przeszkadza ten klęcznik.....
2015-06-12 18:37:49 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Maurycy+

Prawda jest taka, że lepszy klęcznik niż wpier... ośmiorniczek za nasze podatki i nazywanie mnie i Ciebie - jak mniemam także - idiotami. No chyba, że lubujesz się w tym, jak Twoja władza nazywa Cię idiotą...
2015-06-12 18:38:34 Autor: huciński...
---.dynamic.chello.pl
@ Kflik

Mam wątpliwości, ( to jest kwestia dyskusyjna) chociaż cieszę się dzielimy kolej na 3 segmenty.
(1). Do czego zaliczymy pociągi (obecne EIP), zakładając że już pojadą z docelową prędkością 200 - 230 km/h Katowice/Kraków - Warszawa - Gdynia ? Bardziej do KDP, choć tą tak naprawdę nie będzie, czy do "całej reszty". Jeżeli do "całej reszty", to na jakiej podstawie mają być to połączenia komercyjne ?

(2). Czym różni się obecny SKM (trójmiasto i w stolicy) np. od SKA (małopolskiego) ŁKA (łódzkiego),... skoro pociągi tych przewoźników, wyjeżdżają i tak poza granice administracyjne 3 -miasta i stolicy, tak jak inni... a najlepszy takt jaki tworzą tj. co 15 minut w szczycie ?...

(3). Jak tolerować takie 'kwiatki' jak TLK "Oleńka" i podobne ? Czy nie lepiej skrócić i podzielić na 2 osobne relacje, z nieznacznym wydłużeniem którejś z tych do najbliższej stacji węzłowej ?
2015-06-12 18:59:27 Autor: Maurycy+
---.97.198.193
@ G o r a l

Ja akurat nie lubię ośmiorniczek ani suszi i guano mię obchodzi czy ktoś to żry i za czyje,
lubię za to whiskey z górnej półki a zwłaszcza w piątek po południu ...

z idiotami się nie kłócę - ludzie mogą nie dostrzec różnicy,
natomiast w 2007 roku gdzieś mniej więcej w tym czasie /czerwiec/ powiedziałem do jednego z kolejowych pryncypałów że kolej jedzie po równi pochyłej i jest zarządzana przez właśnie idiotów ...
2015-06-12 19:23:47 Autor: Kflik
---.silesialan.eu
co do strajku to oczywiście pewnie zorganizują tak by uderzył w pasażerów, którzy jeszcze bardziej oddalą się od kolei uznając ją za niegodną zaufania.
Czyli strajk pogorszy sytuację kolei regionalnej w Polsce. Związkowcy tną gałąź na której siedzą. No chyba, że zorganizują strajk w jakiś mądrzejszy sposób...
2015-06-12 19:29:53 Autor: bhggffd
---.sta.tvknaszapraca.pl
Maurycy+

w 2007? co ty bredzisz człowieku los kolei byl przesadzony juz 15 lat wczesniej bo nie inwestowano infrastrukture przez 25 lat akurat po 2007 zaczeto cos robic lecz juz za pozno i zbyt nieudolnie
2015-06-12 19:40:16 Autor: zibi
---.11.109.246
A w Opolu to co się dzieje,pewien jego mość za Solidarności to dupę by se dał ogolić,reszta to beee,Solidarność się roz ła dzięki między innymi jego to s ił do Protestu,przez rok tyłek lizał przewodniczącemu,tak wylizał pajac że teraz dostał się na wiceprzewodniczącego,jakim trzeba być tumanem żeby nie mieć wstydu.
2015-06-12 19:41:47 Autor: Kflik
---.silesialan.eu
@ huciński...


"(1). Do czego zaliczymy pociągi (obecne EIP), zakładając że już pojadą z docelową
prędkością 200 - 230 km/h Katowice/Kraków - Warszawa - Gdynia ? "
Ja bym traktował jako KDP. Bardziej tu chodzi o ideę (brak bezpośredniej dotacji i pokonywanie dużych odległości oraz duża częstotliwość kursów - niż konkretne zakresy prędkości. Także od wszelkich innych czysto komercyjnych pociągów nie oczekuję wejścia w system wspólnej taryfy etc. Aczkolwiek gdyby chcieli to też mogą w to wejść.


"(2). Czym różni się obecny SKM (trójmiasto i w stolicy) np. od SKA (małopolskiego) ŁKA
(łódzkiego),... skoro pociągi tych przewoźników, wyjeżdżają i tak poza granice
administracyjne 3 -miasta i stolicy, tak jak inni... a najlepszy takt jaki tworzą tj. co 15 minut w
szczycie ?..."
SKM Trójmiasto na swej głównej trasie jest czytelne, z wieloma innymi mogą są wątpliwości. Kwestia dyskusyjna i tak naprawdę nie jest super istotne jak je zakwalifikować.
Może się to nawet zmieniać.
Kluczowe to żeby linie które absolutnie nie pasują do SKM były traktowane inaczej (wsparcie przez dotowane pociągi dalekobieżne oraz wspieranie dotowanych pociągów dalekobieżnych), oraz by nikt nie odrzucał przedstawianych tu przez nas idei twierdzeniem "po co TLK ma mieć taryfę zintegrowaną z innymi pociągami skoro te inne pociągi jadą co 10 minut" - bo wtedy właśnie nie muszą .

"(3). Jak tolerować takie 'kwiatki' jak TLK "Oleńka" i podobne ? Czy nie lepiej skrócić i
podzielić na 2 osobne relacje, z nieznacznym wydłużeniem którejś z tych do najbliższej stacji
węzłowej ? "
Dziwne relacje należy dostosować to oczywiste.
Aczkolwiek gdyby z jakiegoś uzasadnionego powodu taki TLK Oleńka miał jechać codziennie w takiej właśnie relacji Częstochowa - Bielsko Biała - Wadowice - Kraków, to niech sobie jeździ. Byle jechał jako przyspieszony, odcinkowo może nawet osobowy, wpisany na tyle na ile się da w rozkład innych pociągów (np. na Częstochowa - Katowice - Bielsko Biała etc.) i ze wspólną taryfą (w tym wypadku z KŚ).
Jaki miałby to być powód to nie wiem, powiedzmy, że Częstochowa chciałaby mieć połączenie z Bielskiem Białą a Katowice z Wadowicami, Kozami itp, Bielsko Biała z Krakowem i zostałoby to zrealizowane jednym pociągiem, bo takie godziny wszystkim by odpowiadały.

Wszystko jest do dyskusji, byle nie gubić jednolitości w tym na co idzie kasa z podatków.

Jest jeszcze jedna ważna rzecz, musi być sprawny system działania w sytuacjach awaryjnych. Łącznie z zapasowym taborem i obsługą na stacjach węzłowych - uruchamiany gdy np. któryś z pociągów dozna dużego opóźnienia. Taki skład może być wspólny dla wszystkich przewoźników.
Utrzymanie takiego awaryjnego składa pozwala też na tworzenie krótkich obiegów. Jeśli z jednego pociągu na drugi jest krótkie przejście i jeden się spóźni, to ten drugi jedzie na składzie zapasowym (a ten spóźniony jak dojedzie staje się "zapasem"). Wymaga to aktywnego i sprytnego zarządzania.
2015-06-12 20:07:26 Autor: kaczor
---.adsl.inetia.pl
Polityczne tsunami na samych szczytach władzy zatacza coraz szersze kręgi. Wkrótce dotrze do panów prezesów stacjonujących w Warszawie przy ulicy Wileńskiej 14a.
2015-06-12 21:05:19 Autor: nie
---.85-237-181.tkchopin.pl
Juz niedlugo to samo w IC!
2015-06-12 21:36:08 Autor: haha
---.117.213.1
@ERG:
No właśnie, gdzie jest teraz genialny profesor ze Szczecina? W mysiej dziurze?
2015-06-12 21:56:55 Autor: Huhu
---.icpnet.pl
2015-06-12 14:31:48 Autor: Zebe

Kolej Marszałkom się nie udała? Idź to powiedź ludziom, którzy wolą elfy od starych kibli PRów. PRy nie są złe, ale nie tędy droga, a ich działanie jest dziwne.
2015-06-12 22:27:17 Autor: Kflik
---.silesialan.eu
Elfy a EN57 to nie kwestia PRy czy nie.

Świętokrzyskie ma Elfy i Impulsy choć ma też PRy.

Przecież prawie zawsze zakup taboru organizuje samorząd.
2015-06-12 22:28:47 Autor: amigo.ze.szwecji
---.opera-mini.net
Propaganda i utopia ulega destrukcji ? Możliwe to jest ?

Ale patrząc na polskie drogi to auta piękne,ładne z bogatym wyposażeniem jeżdżą bo bieda :-)
2015-06-13 00:54:02 Autor: Głos z USA
---.hsd1.il.comcast.net
W odpowiedzi na post warloc:
"Czekamy na nagrania z Misią w roli głównej. Może być równie śmiesznie jak z Bieńkowską."
@warloc


Nie rozumiem co takiego śmiesznego Bieńkowska powiedziała?. Bieńkowska dobrze powiedziała, ze tylko idiota może pracować poniżej 6 tys. złotych. Choć i te 6 tys. złotych dziś, przy pracy 160 godzin w miesiącu, wynosi +- $10 dolarów i 19 centów na godzinę. Dziś w USA trudno znaleźć pracę, poniżej $11 dolarów na godzinę pomimo, ze w wielu Stanach stawka (Stanowa urzędowa), to $7,25 do $8,25 na start. Już w McDonald's nawet podniesiono, bo za stawki urzędowe nie ma pracowników. Wiec szkoda kasy na ogłoszenia, kiedy konkurencja lepiej płaci. A warto nadmienić, ze w Polsce utrzymanie, wszelkie opłaty i życie, nie wspomnę o 2,5x droższej benzynie, 3x droższym prądzie, 4x droższym gazie, jest wyższe jak w USA. Wiec te 6 tys., złotych powinno być w Polsce minimum. A wygląda na to, ze Polakom brakuje już drabiny, by dogonić świat z wypłatami. Dzięki Solidarności, tylko Kler żyje dziś na poziomie.
2015-06-13 01:44:34 Autor: Głos z USA
---.hsd1.il.comcast.net
Dzień, w którym zaczęła upadać kolej i polskie zakłady. URSUS wierzył w Solidarność, hahaha. NSZZ ----N-areszcie, S-ami, Z-ostaliśmy, Z-łodziejami.


https://www.youtube.com/watch?v=w0iBbOnCRqA
2015-06-13 05:52:05 Autor: Bunt
---.static.ip.netia.com.pl
Arriva czeka!!!!!
2015-06-13 07:52:53 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@głos z USA
W Polsce niektórzy pracują za 1US$ / h i rzeczywiście wszystko jest droższe niż w US, dlatego "uważam, że UE powinna zostać zniszczona"
2015-06-13 08:51:20 Autor: stabilny
---.dynamic.gprs.plus.pl
Wreszcie jednomyślność wśród związków zawodowych PR!. Do tego strajku należy dołożyć zaprzestania likwidacji pociągów IR, ograniczenie dyrektorów, naczelników na zakładach oraz w Centrali Spółki!. Określić czy nadal powinny być dwa miejsca działalności Spółki - w Warszawie oraz w Poznaniu!. Tutaj również można znaleźć duże oszczędności Panie Prezesie PR!.
Do dzieła Związki zawodowe, pracownicy PR!!!.
2015-06-13 09:17:58 Autor: 19edek69
---.dynamic.chello.pl
Zadnego strajku nie bedzie , to tylko kwestia ile zwiazkowcy dostana i za jakie koryta srzedadza pracownikow . Solidarnosc nie pierwszy i nie ostatni raz sprzedała pracownika .
2015-06-13 09:34:58 Autor: Kflik2
---.centertel.pl
Edek, lepiej nie atakować niż strajkiem zniechęcać podróżnych do kolei.
2015-06-13 09:58:35 Autor: szay pracownik PR
---.play-internet.pl
Teraz strajk? A ja się pytam, gdzie do urwy nędzy były związki zawodowe gdy wiosną okradziono maszynistów na wynagrodzeniach ?!?!?

Nie licznie teraz, że (głównie młodzi) maszyniści poprą strajk w obronie waszych ciepłych posadek. My się zmian nie boimy, bo weźmie nas z pocałowaniem w rękę każdy inny przewoźnik, a wy drżycie o swoje ciepłe posadki, bo w żadnej normalnej firmie nie będzie miejsca dla pierdzistołków.
2015-06-13 10:20:46 Autor: mądrzy ludzie
---.play-internet.pl
Już biegniemy - żebyśmy się tylko o transparenty nie powywracali .... Zdziwicie się jak zobaczycie nasz środkowy palec niczym ekipa rządząca w czasie ostatnich wyborów ...
2015-06-13 10:26:47 Autor: Patryk
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
No wreszcie sie obudzili. Proponuje pójść na całość i wstrzymać całkowicie ruch pociągów. No i najważniejsze czas najwyższy odsunąć od władzy nieudolnych. Zawiązać kolejne stowarzyszenie i na Wiejska. Tam juz ławy poselskie czekają na: frankowiczow, maszynistów, górników, pielęgniarki, nauczycieli, rolników, zadłużonych w złotówkach, zadłużonych w dolarach, zadłużonych w rublach, przedstawicieli bankowców, pokrzywdzonych przez PGR no i nad tym całym pospolitym ruszeniem bedzie sprawował opiekę nasz Prezydent Elekt. Czas najwyższy uruchomić wszystkie rezerwy państwa. Ja deklaruje przygotować społeczny projekt ustawy zobowiązujący panstwo do wypłaty odszkodowania dla osob, ktore zmuszono do wzięłcia kredytu bo za mało zarabiają. No i nalezy rowniez tym osobom przyznać przywilej kombatancki.
2015-06-13 10:41:12 Autor: static7098
---.google.com
Juz teraz marka przewozy regionalne kojarzy się tragicznie. Strajk :)? To tylko gwóźdź do trumny PRów. W PRach potrzebna jest radykalna zmiana kadrowa. Możemy zadać sobie pytanie dlaczego PR Szczeciński tak dobrze funkcjonuje a PR GDYNIA to dno....
2015-06-13 10:45:05 Autor: mar37
---.google.com
@Patryk

Do roboty się weź a nie narzekaj jak ci źle. Daj daj daj a zarób sobie. Kolejny pisowiec.
2015-06-13 11:01:44 Autor: marcin_waw
---.dynamic.chello.pl
Strajkujcie, strajkujcie. PolskiBus i Lux Express już czekają na Waszych pasażerów :-) a my pasażerowie nie zapominamy takich akcji jak strajk!
2015-06-13 11:32:23 Autor: pispupil.
---.smrw.lodz.pl
Urząd Marszałkowski w Łodzi (m/innymi współwłaściciel PR) wyszedł z pomocą swojej współwłasności.
Przejął większość połączeń PR przez ŁKA
Ceny biletów ŁKA dopiero po tym przejęciu, teraz podnieśli / wg pięta palce, albo płać - przykład 5 PLN na 7 PLN (zł)
2015-06-13 11:33:34 Autor: Maurycy+
---.97.198.193
[Admin: zmoderowano]
2015-06-13 11:39:24 Autor: ~
---.39.193.87
Udziałem w strajku wrocławski oddział PR podetnie gałąź na której siedzi. Wykonywanie przewozów na Dolnym Śląsku, również siłami Przewozów Regionalnych, w zupełności nie wymaga istnienia zakładu we Wrocławiu. Styki obsłużą ościenne oddziały, a resztę KD (i tam pójdą, ba, już odchodzą, maszyniści i kierownicy). Zaś biurwa i zwiąchole PR Wrocław gorzko tego strajku pożałują.
2015-06-13 14:39:21 Autor: @ speedyg
---.free.aero2.net.pl
zablokujcie wroga narodu i siewce nienawisci Gorala! Przez takich jal on wszedzie taka nienawisc!
2015-06-13 18:23:42 Autor: życzliwy durniom
---.dynamic.chello.pl
Maurycy czy tobie się wydaje że masz monopol na rację ? Czerwonej hołocie też się tak wydawało.Tylko że tamte czasy już minęły nie zauważyłeś ? A może od "whiskey z górnej półki" ci zwoje poprostowało ? Związki zawodowe i strajki były trendy i cool jak POmyje chciały dojść do koryta.Odkąd doszły to już są "be" ..... A najlepsze są kaPSLe. Dać tym szmaciarzom tylko ministerstwo gospodarki i już poustawiają rodziny i znajomych na Skarbie Państwa.A kogo z nich wszystkich by tam jakaś kolej obchodziła w tym wszystkim ...
2015-06-13 20:25:46 Autor: ubawiony
---.adsl.inetia.pl
Fajny jest ten osobnik piszący wciąż o podcinaniu gałęzi. Ogrodnik jakiś? A może drwal?
2015-06-13 21:42:33 Autor: wiewiur
---.dynamic.chello.pl
tych wszystkich zwiazkowcow PATALACHOW z pseldo przewodniczacym DUDA zapakowac do drugiego tupolewa i wyslac do Smolenska
2015-06-13 22:43:58 Autor: pragmatyczny cynik
---.dynamic.chello.pl
A może by tak wiewiur raczej tych to to "rządzą" Polską która jest tylko na papierze a reszta to ch. d. i kamieni kupa ? Duda ci przeszkadza a tamci nie ? To kim ty jesteś ? Polakiem ?
2015-06-14 10:38:57 Autor: aaa
---.devs.futuro.pl
Jedynym lekarstwem jakim powinny być leczone firmy państwowe, a zwłaszcza takie, w których komuna jest wiecznie żywa (PRy) to PRYWATYZACJA.
Od razu wszystkie tłuste misie i pasożyty wyleciałyby na zbity pysk a prywatny właściciel zacząłby zarządzać zgodnie z rachunkiem ekonomicznym.
2015-06-14 12:55:35 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@aaa
Zaraz Malopolanin nazwie Ciebie gimbusem Krula,
Głos z USA doda, że za komuny PKP było super,
a wasiu podsumuje, że państwowa kolej w Niemczech ciągle super działa.
2015-06-14 19:49:16 Autor: Skipper
---.promax.media.pl
Wyrzucić tego czuba Liszewskiego z Zarzuądu PR, "Wielki Destruktor" PR-ów
2015-06-14 21:43:51 Autor: nadejszla wiekopomna chwila
---.dynamic.chello.pl
[Admin: zmoderowano]
2015-06-15 06:06:40 Autor: abc
---.dynamic.chello.pl
Jeśli jakiś głupiec uważa, że na przewozach pasażerskich w ofercie Przewozów Regio można zarobić to krótko [Admin: zmoderowano]. Całą siatkę połączeń nadzoruje Urząd Marszałkowski to on jest zamawiającym i on daje pieniądze. Według jego widzi misie układane są połączenia i nikogo to ku.. nie dziwi że to jest jakaś paranoja. Bo UM widzi jedynie rachunek ekonomiczny u siebie w dotacjach i myśli że będzie jeździło. Krótko powiem, że przewozy do likwidacji to już decyzja zapadła teraz to Cent. durni zatrudniła, że serce mi krwawi. Ale Urzędy Marszałkowskie obudzą się jak im Niemcy Czesi wprowadzą takie stawki za pockm i wtedy powiedzą "To tyle ku*** kosztuje naprawdę?".
2015-06-15 08:39:21 Autor: Kflik
---.60.129.178
W odpowiedzi na post @ speedyg:
"zablokujcie wroga narodu i siewce nienawisci Gorala! Przez takich jal on wszedzie taka nienawisc! "
Pierwsze w "nienawiści" jest PKP IC i ministerstwo (jako organizacja) do pasażera.

Wszystko inne to konsekwecja ich działań - skutek obserwacji i skutków ich poczynań.

Rozwalania kolei w Polsce przez kopanie dołów pod jedną spółką (a właściwie pod wszystkimi regionalnymi - widac choćby po kierunku zmian stawek PLK i opłatach dodatkowych) i nadopiekuńczość nad drugą.
O spółkę zwaną PKP IC która mimo pół miliarda dotacji nie potrafi uruchomić nocnego pociągu Kraków - Trójmiasto (w normalnych godzinach a nie przed 19 albo po 24)

Gdzie drwi się z sensowności uruchomienia interRegio (choć wiele z nich pewłniła istotną misję społeczną) i w żaden sposób się ich nie wspiera (choćby nie uwzględniając tych na CMK), gdy w 2008 roku zrobiło się pseudoreformę ale długi im zostały, gdy PRy straciły na mocy chorego prawa najlepszy tabor w który sami wczesniej inwestowali.

Po czymś takim reakcje typu Goral są nieco dziecinne, ale zrozumiałe...
2015-06-15 08:41:01 Autor: Kflik
---.60.129.178
@aaa

prywatyzacja nie jest lekarstwem na takie przypadki.

Monopol prywatny działa gorzej od monopolu państwowego.

Potrzebna jest zmiana w PLK (zmiany przepisów), zmiana zasad dotowania kolei dalekobieżnej, jest zintegrowanie z regionalną itd.
2015-06-15 09:44:42 Autor: Kflik
---.60.129.178
"jej zintegrowanie" (jeszcze nie ma...)
Restrukturyzacja Przewozów Regionalnych
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony