Partnerzy serwisu:

Będzie rewitalizacja dwóch linii na Górnym Śląsku

lk, Rynek Kolejowy 25.07.2016 254

Będzie rewitalizacja dwóch linii na Górnym Śląsku
fot. Mariuszjbie CC BY-SA 3.0
PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na rewitalizację fragmentu linii 151 Krzyżanowice – Chałupki oraz linii 149 Knurów – Leszczyny.
Inwestycja dotyczy części międzynarodowej linii z Chałupek do Kędzierzyna-Koźla, która jest częścią magistrali E59 łączącej Opole i Wrocław z Bohuminem i Zagłębiem Ostrawskim w Czechach. W Rudyszwałdzie linia ta łączy się z lk 158 Czałupki – Wodzisław, o której modernizacji pisaliśmy TUTAJ. Odcinek ten jest intensywnie wykorzystywany w ruchu pasażerskim i towarowym.

Zamówienie obejmuje przebudowę nawierzchni kolejowej na dwóch torach, modernizację 7 przejazdów kolejowych, remont obiektów inżynieryjnych i rozjazdów na stacjach chałupki i Krzyżanowice, a także modernizację urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

W odrębnym przetargu PLK szukają wykonawcy rewitalizacji linii 149 na odcinku Knurów – Leszczyny. To linia wykorzystywana w ruchu towarowym, która została uszkodzona przez szkody górnicze. W ubiegłym roku rozstrzygnięto przetarg na odbudowę tej linii, który wygrała Skanska. W obecnym przetargu wyłoniony zostanie wykonawca rewitalizacji linii na odcinku linii Knurów – Leszczyny. Przebudowane będą też przejazdy, rozjazdy i sieć trakcyjna.

O wyborze wykonawców w obu przetargach zadecydują kryteria ceny (80% wagi oceny), okresu gwarancji (10% oceny) i termin realizacji robót (10% oceny).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony