Partnerzy serwisu:

Przekroczony kosztorys w przetargu na przebudowę stacji Góra Włodowska na CMK [otwarcie ofert]

Jakub Madrjas 14.08.2019 7,6k

Przekroczony kosztorys w przetargu na przebudowę stacji Góra Włodowska na CMK [otwarcie ofert]
fot. PLKristof CC BY-SA 3.0
PKP PLK zakończyła zbieranie ofert w przetargu na przebudowę stacji Góra Włodowska na południowym odcinku Centralnej Magistrali Kolejowej.
PKP PLK rozpisała miesiąc temu przetarg na przebudowę stacji Góra Włodowska zlokalizowanej w km od 204,939 do 207,234 linii kolejowej nr 4 (Centralna Magistrala Kolejowa), dzięki którym powstanie nowe przejście rozjazdowe. Roboty w trybie projektuj i buduj obejmą montaż dwóch nowych rozjazdów HS 60E1 – 1:18,5 R=1200, budowę sieci trakcyjnej nad nowo powstałym przejściem rozjazdowym wraz z wymianą na nową sieci trakcyjnej nad torami nr 1 i 2 i dostosowanie urządzeń automatyki i elektroenergetyki nietrakcyjnej do obsługi nowych rozjazdów.

Dla nowych rozjazdów PKP PLK zakłada prędkość maksymalną aż 250 km/h dla pociągów pasażerskich i 120 km/h dla towarowych. PKP PLK przy wyborze wykonawców będzie kierować się nie tylko ceną (85%), ale też doświadczeniem personelu wykonawcy (15%).

Stacja Góra Włodowska została zmodernizowana 15 lat temu. Rozjazdy w torach głównych wyposażone są w ruchome dzioby, co umożliwia jazdę z prędkością maksymalną 200 km/h. To na odcinku Psary – Góra Włodowska padł rekord prędkości na polskich torach – w 2013 roku Pendolino pojechało tu z prędkością 293 km/h.

Od wielu lat trwa modernizacja Centralnej Magistrali Kolejowej – obecnie PLK szuka m.in. wykonawcy przebudowy posterunku Knapówka. Wiadomo od lat, że prędkość maksymalna ma przekraczać obecne 200 km/h, choć zmieniały się koncepcję, do jakich parametrów doprowadzić linię. Ostatnio minister Adamczyk zadeklarował, że będzie to prędkość 250 km/h. CMK ma zostać przedłużona tzw. Szprychą nr 7 CPK – piszemy o tym tutaj.

Aktualizacja: Tylko jedna oferta

W przetargu wpłynęła tylko jedna oferta. Złożyła ją firma Track Tec Construction, na kwotę 24,2 mln zł brutto. Ponaddwukrotnie przekracza ona kosztorys, opiewający na 11 mln zł brutto.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony