Partnerzy serwisu:

Będzie piąta para pociągów między Mielcem a Dębicą

Michał Szymajda 02.09.2022 2,4k

Będzie piąta para pociągów między Mielcem a Dębicą
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
4 września zmianie ulegnie rozkład jazdy pociągów Polregio na Podkarpaciu. Zmieniony rozkład jazdy będzie obowiązywał do 5 listopada. Są pewne, istotne zmiany.
Polregio na Podkarpaciu przypomina, że realizuje ofertę przewozową na życzenie podkarpackiego urzędu marszałkowskiego. Największym zaskoczeniem jest dołożenie piątej pary pociągów na zmodernizowaną za olbrzymie pieniądze linię 25. Wielokrotnie na łamach "Rynku Kolejowego" krytykowaliśmy tę inwestycję, której efektem były cztery pary pociągów, bez połączeń późno-popołudniowych czy wieczornych. To akurat się nie zmieni.

– Na linii 25 na zamówienie Urzędu Marszałkowskiego od 5 września zwiększy się o parę pociągów kursujących między Dębicą a Mielcem, dodatkowe pociągi wyruszą z Dębicy o godzinie 9:15 i z Mielca o godzinie 10:00 – czytamy w informacji prasowej. 

1 września zostaje wznowiony ruch dwutorowy na odcinku Rzeszów – Sędziszów Młp. co oznacza, że odwołuje się na tej trasie autobusową komunikację zastępczą i wszystkie połączenia będą realizowane pociągami.

Natomiast autobusy wciąż będą kursować za pociągi na liniach 106, 108, 71 i 101. Jej skala jest na Podkarpaciu porażająca.

  • Linia 106 na odcinku Rzeszów Gł. – Strzyżów - Rzeszów Gł. – trwa do 30 IX dla wszystkich pociągów, na odcinku Strzyżów – Jasło dla pociągu nr 30820 i 30811
  • Linia 108 na odcinku Sanok – Nowosielce - Sanok – od 5 do 8 IX dla wszystkich pociągów
  • Linia 71 na odcinku Rzeszów Gł. – Kolbuszowa - Rzeszów Gł. – trwa do 15 IX dla wszystkich pociągów
  • Linia 101 na odcinku Jarosław – Horyniec – Zdrój - Jarosław – od 26 IX do 21 X dla wszystkich pociągów
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony