Partnerzy serwisu:

Będzie nowy pociąg z Łodzi do Gdyni. Ruszy tuż po sezonie letnim

Kasper Fiszer 22.06.2020 269

Będzie nowy pociąg z Łodzi do Gdyni. Ruszy tuż po sezonie letnim
Pociąg PKP Intercity w Gdynifot. Kasper Fiszer
W rozkładzie jazdy PKP Intercity wraz z początkiem września pojawić ma się nowa grupa wagonów bezpośrednich Łódź Kaliska – Gdynia Główna. Połączenie uzupełni lukę po wczesnoporannym kursie do Trójmiasta zlikwidowanym w grudniu zeszłego roku. Plany otwarcia dodatkowej pary kursów pokrzyżować może jednak koronawirus.
Choć większość jadących na północ pociągów uruchamianych w trakcie obowiązywania rocznego rozkładu jazdy kursuje wyłącznie w okresie letnim, dopiero we wrześniu, a więc tuż po wakacjach, zainaugurowana ma zostać obsługa dodatkowej pary kursów łączących Łódź z Trójmiastem. Według pierwotnych planów połączenie miało powstać już w czerwcu. Jak zapewnił nas resort infrastruktury, mowa jest jedynie o przesunięciu, a nie o odwołaniu startu.

Nowa grupa wagonów TLK „Kociewie”

– Biorąc pod uwagę postulaty strony społecznej, przewidzieliśmy uruchomienie od 1 września 2020 r. grupy wagonów komunikacji bezpośredniej relacji Łódź Kaliska – Gdynia Główna – potwierdził Szymon Huptyś, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury. Wagony te będą włączane na stacji Bydgoszcz Główna do składu pociągu TLK „Kociewie” z Gorzowa Wielkopolskiego. Przyjazd do Gdyni nastąpi więc około południa, a wyjazd w drogę powrotną – około godz. 17:00.

Do Bydgoszczy pociąg pojedzie standardową trasą przez Kutno, Włocławek i Toruń Główny. – Uruchomienie takiego połączenia będzie możliwe dzięki wykonaniu przez PKP Polskie Linie Kolejowe niezbędnych prac inwestycyjnych na odcinkach Łowicz Główny – Kutno oraz Kutno – Włocławek – ocenił przedstawiciel MI. W związku z trwającą modernizacją magistrali E20 much pociągów na linii nr 16 łączącej Łódź z Kutnem jest obecnie znów ograniczony.

Nieznana jest jesienna sytuacja epidemiologiczna

– Ostateczny kształt oferty przewozowej uzależniony będzie od sytuacji epidemiologicznej – zastrzegł w rozmowie z „Rynkiem Kolejowym” Szymon Huptyś. Nie jest zatem wykluczone, że dojdzie do ponownego przesunięcia planowanego terminu inauguracji przewozów. Na razie jednak PKP Intercity, podobnie jak inni przewoźnicy, stopniowo wznawia zawieszone połączenia i notuje wzrost zainteresowania swoimi usługami.

Przypomnijmy, że w grudniu 2019 r. liczba kursów z Łodzi do Gdańska i Gdyni realizowanych trasą przez Kutno zmniejszyła się o jeden. Z rozkładu jazdy zniknął wówczas właśnie pierwszy kurs poranny w stronę Trójmiasta i ostatni wieczorny pociąg powrotny. Nowe połączenie uzupełni więc powstałą w ten sposób lukę.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony