Partnerzy serwisu:

Będzie mniej pociągów na odcinku Szczecin - Stargard

inf. pras oprac. JM 19.10.2020 19

Będzie mniej pociągów na odcinku Szczecin - Stargard
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Od 8 listopada w związku z zaawansowanymi pracami modernizacyjnymi na odcinku linii kolejowej Szczecin Dąbie - Poznań Główny i zamknięciami torowymi, konieczne będzie zmniejszenie liczby pociągów kursujących na odcinku Szczecin Główny - Stargard - poinformowało Polregio.
Jak podaje Polregio, zmiany w rozkładzie będą dotyczyć pociągów na trasach Szczecin Główny - Szczecinek oraz Szczecin Główny - Piła Główna. Wejdą w życie od 8 listopada 2020 roku. 

Na trasie Szczecin Główny – Szczecinek pociąg nr 88226 będzie kursował w skróconej relacji Szczecin Główny - Runowo Pomorskie, natomiast z Runowa Pomorskiego zostanie uruchomiony pociąg nr 80236 do Szczecinka; pociąg nr 88247 będzie kursował w skróconej relacji Runowo Pomorskie - Szczecin Główny; zostanie uruchomiony pociąg nr 80269 ze Szczecinka do Runowa Pomorskiego, skąd będzie można przesiąść się na pociąg nr 80251 do Szczecina Głównego. Te pociągi będą kursować codziennie. Natomiast zostanie uruchomiony pociąg nr 88203 w relacji Szczecinek - Szczecin Główny, który będzie kursował w planie pociągu nr 88249 od poniedziałku do soboty. Pociąg nr 88249 będzie kursował bez zmian w niedziele.

Zmiany na trasie Szczecin Główny – Piła Główna dotyczą sześciu pociągów. Pociąg nr 88324 od poniedziałku do piątku ze Szczecina Głównego będzie dołączony do pociągu nr 88224 Szczecin - Szczecinek(brak konieczności przesiadki, przewoźnik prosi o wsiadanie do właściwego wagonu na stacji początkowej). Pociąg nr 88326 zostanie skrócony do relacji Stargard - Piła Główna, dojazd ze Szczecina Głównego możliwy pociągiem nr 88226 z przesiadką w Stargardzie (termin kursowania: codziennie). Pociągi nr 88360 oraz nr 88380 będą kursowały w relacjach odpowiednio Ulikowo - Wałcz (w piątki i niedziele) oraz Ulikowo - Kalisz Pomorski (od poniedziałku do czwartku), dojazd ze Szczecina Głównego możliwy pociągiem nr 88230 z przesiadką w Ulikowie. Natomiast pociągi nr 88371 oraz nr 88391 będą kursowały w relacjach odpowiednio Wałcz - Stargard (w poniedziałki i soboty) oraz Kalisz Pomorski - Stargard (od wtorku do piątku), dojazd do Szczecina Głównego możliwy pociągiem nr 80243 z przesiadką w Stargardzie.

Pociąg nr 88313 zostanie skrócony do relacji Piła Główna - Stargard, dojazd do Szczecina Głównego możliwy pociągiem nr 78403/2 z przesiadką w Stargardzie a oociąg nr 88315 zostanie skrócony do relacji Piła Główna - Ulikowo, dojazd do Szczecina Głównego możliwy pociągiem nr 88247 z przesiadką w Ulikowie. - Wszystkie powyższe połączenia będą miały gwarantowaną przesiadkę, tj. w razie opóźnienia pierwszego pociągu, drugi będzie oczekiwał na stacji przesiadkowej - zapewniło Polregio. 

Na zachodniopomorskiej części magistrali E59 Szczecin – Poznań pociągi jeżdżą już nowym torem między Dolicami a Kolinem, Słonicami a Choszcznem oraz Reptowem a Szczecinem Dąbiem. Wykonawca buduje konstrukcje nowych peronów w Dolicach, Mierzęcinie, Drawinach i Podleścu. Więcej na temat zaawansowania prac można przeczytać tutaj.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony