Partnerzy serwisu:

Będzie lepszy dojazd z Katowic na Słowację

Przemysław Brych 27.03.2023 5k

Będzie lepszy dojazd z Katowic na Słowację
Fot. Marcin Ryś
Od połowy maja PKP PLK planuje otworzyć do użytku zmodernizowany odcinek linii kolejowej z Czechowic - Dziedzic w kierunku Goczałkowic Zdroju. Pociągi przestaną jeździć ze zmianą czoła w Ochodzy. Dzięki skróceniu czasu podróży polepszą się także skomunikowania pociągów Kolei Śląskich z pociągami odjeżdżającymi na Słowację.
Jakiś czas temu informowaliśmy, że pociągi jeżdżące ze Zwardonia w kierunku Słowacji nie zawsze są skomunikowane z pociągami Kolei Śląskich z Katowic do Zwardonia. Teraz, dzięki zakończeniu prac PKP PLK w rejonie Czechowice-Dziedzic skomunikowania polepszą się. 

Pierwszy, poranny pociąg z Katowic do Zwardonia do tej pory był skomunikowany z pociągiem do Czadcy tylko w sobotę, niedzielę i święta. Od połowy maja połączenie to będzie możliwe także w tygodniu, a pociągi będą ze sobą skomunikowane. Z Katowic do Czadcy z przesiadką w Zwardoniu dojedziemy, wyjeżdżając z Katowic o 5:11, 11:25, 13:20 oraz 15:34. Dodatkowo w weekend podróżni będą mogli skorzystać z pociągu odjeżdżającego z Katowic o godzinie 9:16. Czas na przesiadkę w Zwardoniu wyniesie około 10-15 minut, a tylko w przypadku jednego połączenia w weekend pół godziny.

Nowy układ połączeń zapewni przyjazd do Czadcy o godzinie 8:52 i powrót do Katowic o 19:08. Wracający ze Słowacji, jadąc w kierunku Katowic, poza składem o 19:08 będą mieli do dyspozycji, jeszcze trzy inne pociągi o 4:39 (w weekend 5:09), 13:08 oraz 17.08. Również w tym przypadku czas na przesiadkę między pociągami wyniesie od 10 do 15 minut i tylko w przypadku jednego połączenia pół godziny.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony