Partnerzy serwisu:

Będzie drugi codzienny pociąg z Czech do Krakowa

Michał Szymajda 12.04.2019 7k

Będzie drugi codzienny pociąg z Czech do Krakowa
Pociąg międzynarodowy w Bohuminiefot. MS, Rynek Kolejowy
Od soboty 13 kwietnia rozpocznie kursowanie druga codzienna para pociągów z Czech do Krakowa. Połączenie uruchamiają České dráhy we współpracy z PKP Intercity. Trzecie połączenie między Krakowem a Czechami, choć nie jest ono codzienne, uruchamia obecne Leo Express.
– Od 13 kwietnia będzie uruchomiona grupa wagonów w pociągu Sobieski kursująca w relacji Wiedeń – Kraków – Wiedeń. Będą to dwa austriackie wagony drugiej klasy, kursujące do/z Bohumina jako osobny pociąg IC 204/205. Połączenie będzie funkcjonowało w takiej formie codziennie do grudnia 2019 r. – poinformowała Agnieszka Serbeńska, rzecznik PKP Intercity. Dodaje, że prace nad rozwojem tej oferty w ramach rozkładu jazdy 2019/2020 dopiero trwają a o jej ostatecznym kształcie spółka poinformuje w przyszłości.

Pociąg odjedzie z Bohumína o 11:29 i przyjedzie do Krakowa o 14:12, w przeciwnym kierunku wyruszy z Krakowa o 15:43 i dotrze do Bohumina o 18:28. Będzie łączony z pociągiem Sobieski EC 104/105. Koleje Czeskie podają też czas przejazdu, jeśli zdecydujemy się na przejazd od Pragi do Krakowa nowym połączeniem. Trwać to będzie aż...7 godzin, ze względu na fatalny stan infrastruktury po polskiej stronie. Dla porównania, pociąg jadący z Pragi do Warszawy przez Katowice przejedzie całą trasę w czasie tylko o godzinę dłuższym.

Wiadomo już, że podczas wakacji, podobnie jak w zeszłym roku, PKP Intercity uruchomi składający się z czeskich wagonów pociąg Wydmy z Bohumína, który dotrze do Łeby i na Hel.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony