Partnerzy serwisu:

Będzie dodatkowe zamówienie na prace na linii 96

Jakub Madrjas 29.05.2018 3,1k

Będzie dodatkowe zamówienie na prace na linii 96
Fot. Wojciech Cupiał
PKP PLK chce zlecić bez przetargu w firmie Skanska prace na odcinku Grybów - Kamionka Wielka na linii nr 96.
Na razie PLK poinformowała o zamiarze zlecenia zamówienia. Jego przedmiotem jest zaprojektowanie i wykonanie robót na odcinku Grybów-Kamionka Wielka. Na tym odcinku znajduje się m. in. tzw. pętla grybowska. Szacunkowa wartość zamówienia to niecałe 10 mln złotych brutto (7 630 354.93 zł netto). Dokładna wartość będzie znana po negocjacjach z wykonawcą. 

PKP Polskie Linie Kolejowe zawarły w dniu 5 maja 2017 r umowę z firmą Skanska na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych na odcinku Grybów – Kamionka Wielka, realizowanego w ramach projektu pn. „Prace na linii kolejowej nr 96 na odcinku Tarnów–Muszyna”. Jej wartość to 59 285 110,53 złotych brutto. Prace ruszyły na początku sierpnia tamtego roku.

Jak tłumaczy PLK, "obecnie powstała potrzeba podpisania umowy na wykonanie robót podobnych". Polegają one na przebudowie układu torowego, peronu wyspowego nr 2 w stacji Grybów oraz dostosowaniu sieci trakcyjnej do nowych warunków wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej oraz uzyskaniem stosownych uzgodnień i decyzji na realizację tych robót.

Zakres robót będzie powtórzeniem zakresu ujętego w Programie Funkcjonalno-Użytkowym do umowy podstawowej zawartej ze Skanską, dlatego PLK zamierza udzielić zamówienia podobnego temu samemu wykonawcy  w trybie zamówienia z wolnej ręki.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony