Partnerzy serwisu:

Będą trzydniowe zintegrowane bilety Euro-Nysa-Ticket

Michał Szymajda 31.03.2021 233

Będą trzydniowe zintegrowane bilety Euro-Nysa-Ticket
Pociąg do Zittau na stacji kolejowej w Goerlitzfot. M. Szymajda
Bilety Euro-Nysa-Ticket są bardzo atrakcyjną ofertą dla osób, które chcą w niskiej cenie transportem publicznym podróżować po regionach przygranicznych Polski, Niemiec i Czech. Od 1 kwietnia 2021 roku do oferty wejdą nowe bilety trzydniowe, a możliwość darmowych przejazdów zyskają dzieci do 15. roku życia. Trudno w Polsce znaleźć lepszą ofertę biletu zintegrowanego i to na poziomie aż trzech państw.
Euro-Nysa-Ticket to oferta biletów Związku Transportowego Górnych Łużyc i Dolnego Śląska (ZVON), uprawniających do nieograniczonej liczby przejazdów na pograniczu polsko-czesko-niemieckim pociągami, autobusami międzymiastowymi i komunikacją miejską w obszarze obowiązywania (mapa i linie wypisane są tutaj). Z biletem możliwe jest uzyskanie szeregu zniżek na atrakcje, takie jak wjazd koleją linową na górę Jeszted w Libercu, czy zniżka na podróż wąskotorową parową Koleją Żytawską.

Do tej pory w ofercie dostępne były bilety całodzienne. Od 1 kwietnia pasażerowie będą mogli kupić również bilety trzydniowe. Jeśli tylko zniesione zostaną obostrzenia w komunikacji transgranicznej (co nie stanie się na pewno 1 kwietnia), będzie to znakomita oferta.

Nowe bilety będą dostępnie w cenie 100 zł za bilet dla jednej osoby oraz 200 zł za bilet grupowy, którym może podróżować nawet 5 osób dorosłych. Bez zmian pozostają ceny biletów jednodniowych, które kosztują odpowiednio 40 zł dla jednej osoby i 100 zł dla grupy (ceny różnią się nieco w zależności od kraju, w którym kupimy bilet). Ponadto każdy posiadacz biletu Euro-Nysa-Ticket będzie mógł od 1 kwietnia bezpłatnie podróżować z dzieckiem w wieku do 6 lat oraz z dwójką dzieci w wieku od 6 lat do ukończenia 15. roku życia. (do tej pory, bez żadnych dopłat, można było zabrać ze sobą w podróż jedno dziecko w wieku do 6 lat).

– Oznacza to, że na jednym bilecie podróżować może aż 12 osób! Pięciu pasażerów biletu grupowego, pięcioro dzieci do lat 6 oraz dwoje w wieku 6-15 i koszt podróży spada mocno poniżej 10 zł za osobę za dzień – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. – To znakomita oferta dla wszystkich, którzy chcieliby zwiedzić polsko-niemiecko-czeskie pogranicze – dodaje.

Bilety można kupić w kasach i w pociągach Kolei Dolnośląskich. Oferta umożliwia korzystanie z prawie 700 połączeń kolejowych i drogowych we wszystkich środkach komunikacji publicznej: pociągach, autobusach regionalnych, tramwajach i autobusach miejskich.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony