Partnerzy serwisu:

Z Bohumina do Przemyśla wyjechał pociąg humanitarny [aktualizacja]

Michał Szymajda 25.02.2022 7k

arrow
arrow
Z Bohumina do Przemyśla wyjechał pociąg humanitarny [aktualizacja]
zdjęcie ilustracyjne Fot. Ceske Drahy
Z Bohumina do Przemyśla wyjechał pociąg humanitarny [aktualizacja]
Z Bohumina do Przemyśla wyjechał pociąg humanitarny [aktualizacja]
PKP Intercity i Koleje Czeskie stają na wysokości zadania. Spółki bardzo szybko porozumiały się i jeszcze dziś (25 lutego) ruszył do Przemyśla pociąg humanitarny. Po godz. 20 przekroczył polską granicę w Bohuminie.
Jak poinformował Petr Šťáhlavský, rzecznik prasowy spółki Česke drahy, dzięki szybkiem porozumieniu czeskich władz i kolejarzy z PKP Intercity, pociągi wyjadą 25 lutego z Bohumina o godzinie 19:15 i 19:30. Będą się składać z 13 wagonów 2 klasy, w tym przeznaczonych do przewozu większego bagażu. W każdym pociągu będzie 700 miejsc. Po północy dotrą do Przemyśla. W drogę powrotną ruszą wkrótce po tym jak zameldują się w tym mieście. Będą wracać do Pragi przez Kraków, Katowice, Chałupki, Brzecław i Ołomuniec.

- Koleje Czeskie zdecydowały dziś rano o darmowym transporcie dla posiadaczy ukraińskich paszportów we wszystkich swoich pociągach na terenie całej Republiki Czeskiej. Dzięki temu rozwiązaniu obywatele Ukrainy mogli w ciągu dnia dojechać na stację Bogumin, skąd można kontynuować podróż przez Polskę na Ukrainę. Do tych regularnych usług dodano teraz dwa specjalne pociągi humanitarne - powiedział Petr Šťáhlavský.

Aktualizacja: Pociąg humanitarny z Czech już w Polsce

Pierwszy pociąg humanitarny odjechał z Bogumina do Przemyśla - poinformowały o godz. 20:40 CeskeDrahy. Na miejscu będzie ok. 3:30 nad ranem. Do Czech wróci ok. 8.00. Pociąg jedzie na pomoc obywatelom Ukrainy - dodał przewoźnik.

W drodze z Czech pociągi są przeznaczone dla osób, które szybko wracają na Ukrainę, np. odwiedzić swoje rodziny. W drodze z Polski będą przeznaczone dla uchodźców z Ukrainy. Pociągi zabrały napoje i koce, które posłużą głównie kobietom i dzieciom uciekającym z terenów objętych wojną. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony