Partnerzy serwisu:

Będą kolejne prace na odcinku Tunel – Sosnowiec

inf. pras 03.06.2022 2,1k

Będą kolejne prace na odcinku Tunel – Sosnowiec
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na prace: Jaroszowiec Olkuski – Olkusz i Olkusz – Bukowno. To kolejne zadanie ze środków budżetowych na linii nr 62 Tunel – Sosnowiec.
Jak podaje PKP PLK, w ogłoszonym przetargu na linii nr 62 Tunel – Sosnowiec przewidziano prace, pozwalające wyeliminować ograniczenia prędkości i usprawnić przejazd.

Zakres prac

Na 8-km odcinku Jaroszowiec Olkuski – Olkusz planowana jest wymiana dwóch torów oraz przebudowa sieci trakcyjnej. W Rabsztynie roboty obejmą przejazd kolejowo-drogowy. Skrzyżowanie zyska sygnalizatory świetlne i rogatki. Dzięki inwestycji prędkość pociągów między Jaroszowcem a Olkuszem zwiększy się z 40 do 120 km/h. Czas jazdy koleją w relacji Sędziszów – Katowice skróci się o kilka minut. Wzrośnie poziom bezpieczeństwa ruchu kolejowego i drogowego.

Wykonanie prac na odcinku Olkusz – Bukowno pozwoli utrzymać sprawne podróże pociągiem. Do wymienionego wcześniej toru nr 1 dołączy tor nr 2 wraz z siecią trakcyjną.

Zaprojektowanie i wykonanie robót na odcinku Jaroszowiec Olkuski – Olkusz i Olkusz – Bukowno będzie zrealizowane w ramach projektu „Prace na liniach kolejowych 62, 660 na odcinku Tunel –Bukowno – Sosnowiec Płd.”. Rozpoczęcie prac przewidziano w IV kwartale br., po wyłonieniu wykonawcy i podpisaniu umowy - informuje inwstor.

Trwają prace przy obiektach inzynieryjnych


Na linii nr 62, pomiędzy Tunelem a Wolbromiem, PLK kończą przebudowę 11 obiektów inżynieryjnych – 3 wiaduktów i 8 przepustów. Prace za 24 mln zł ze środków budżetowych pozwolą zwiększyć prędkość miejscami z 30 do 80 km/h. Nowe obiekty usprawnią ruch kolejowy, a także drogowy. Od 2020 r. między Charsznicą a Jaroszowcem Olkuskim pociągi jadące do Katowic mają dozwoloną prędkość 120 km/h. To efekt wymiany torów wraz z siecią trakcyjną, naprawy obiektów oraz przejazdów kolejowo-drogowych.

W relacjach Sędziszów – Katowice czas przejazdu pociągów skrócił się o ponad kwadrans. Podróżni zyskali lepszą dostępność i poziom obsługi na stacji Wolbrom oraz na przystankach: Gajówka, Jeżówka, Zarzecze, Chrząstowice Olkuskie

Zrealizowane prace na linii Tunel – Sosnowiec, odcinku Tunel – Charsznica – Wolbrom – Jaroszowiec Olkuski, w granicach woj. małopolskiego, są warte 183 mln zł. Na trasie od strony woj. śląskiego, roboty na odcinkach Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce – Dąbrowa Górnicza Wschodnia oraz w stacji Sławków – Dąbrowa Górnicza Wschodnia i na stacjach, realizowane są za ponad 114 mln zł. Zadania prowadzone są w ramach projektu, wartego ponad 300 mln zł „Prace na liniach kolejowych nr 62, 660 na odcinku Tunel – Bukowno – Sosnowiec Płd" - podsumowuje PLK.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony