Partnerzy serwisu:

Będą podwyżki pensji w PKP Intercity

Michał Szymajda 08.08.2019 11,5k

Będą podwyżki pensji w PKP Intercity
Będą podwyżki w PKP IntercityFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Związki zawodowe działające w PKP Intercity porozumiały się z zarządem spółki w sprawie podwyżek uposażenia pracowników. Rozmowy w tej sprawie nie trwały długo.
Po raz pierwszy o żądaniach związkowców z PKP Intercity pisaliśmy na początku lipca. Po serii spotkań w lipcu i sierpniu strony szybko porozumiały się z zarządem spółki.

– 7 sierpnia 2019 r. PKP Intercity oraz przedstawiciele organizacji związków zawodowych działających w PKP Intercity, zawarli porozumienie w kwestii podwyżek wynagrodzeń pracowników. Na mocy porozumienia spółka wdroży od dnia 1 września 2019 r. podwyżki wynagrodzeń zasadniczych dla pracowników wynagradzanych wg zakładowego układu zbiorowego pracy dla pracowników zatrudnionych przez jednostki organizacyjne wchodzące w skład „PKP Intercity” SA – napisała Katarzyna Grzduk, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Jak informuje spółka, podwyżka wyniesie 250 zł miesięcznie średnio na jednego zatrudnionego pracownika wynagradzanego wg zakładowego układu zbiorowego, proporcjonalnie do wymiaru etatu. Przypomnijmy, że pierwsze postulaty związkowców dotyczyły podwyżki 500-złotowej.

Osiągnięcie porozumienia potwierdzają związkowcy. – Pracownicy IC wynagradzani wg ZUZP otrzymają od 1 września podwyżkę w kwocie 250 złotych średnio na jednego zatrudnionego, dla pracowników wyłączonych z ZUZP podstawą wskaźnika będzie kwota 4050 złotych – poinformowała Federacja Związków Zawodowych Maszynistów Kolejowych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony