Partnerzy serwisu:

Średnio 180 zł podwyżki w PKP Cargo plus 250 zł premii [szczegóły]

Jakub Madrjas 18.06.2018 132

Średnio 180 zł podwyżki w PKP Cargo plus 250 zł premii [szczegóły]
Fot. Dariusz Żaruk, SM42.pl
Zarząd PKP Cargo porozumiał się ze związkami zawodowymi w sprawie podwyżek. Spółka podniesie wynagrodzenia od 1 września. Poznaliśmy szczegóły dotyczące porozumienia.
Jak czytamy w raporcie giełdowym PKP Cargo, dziś (15 czerwca) zawarte zostało porozumienie pomiędzy stronami Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników zatrudnionych przez zakłady PKP Cargo. Na mocy porozumienia, strony postanowiły, że z dniem 1 września 2018 r. wdrożona zostanie podwyżka wynagrodzeń.

Spółka oszacowała, że do końca 2018 r. koszt podwyżki łącznie z jednorazową premią wyniesie około 33,9 mln zł. Jednocześnie zarząd spółki zakłada, że koszt jednostkowy na tonokilometr nie ulegnie zwiększeniu w roku 2018 ze względu na rosnącą efektywność przewozów.

Jak czytamy, głównym punktem porozumienia jest wprowadzenie zasady, że wzrost wynagrodzeń będzie powiązany z wydajnością. - I dlatego też zarząd PKP Cargo będzie pracował nad zbudowaniem systemu motywacyjnego. Wspólnym celem jest, aby taki system mógł obowiązywać od 2019 roku - podsumowuje spółka.

- Trzeba zauważyć to, że postulat powiązania pensji z wydajnością był podnoszony przez samych związkowców. Strona społeczna wykazała zrozumienie dla zasady, że wzrost kosztów wynagrodzeń musi iść w parze ze wzrostem wydajności. Takie podejście jest zbieżne z punktem widzenia zarządu – mówi Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo cytowany przez biuro prasowe spółki. – Chcemy płacić więcej pracownikom, ale musimy też, jako przedsiębiorstwo dbać o to, aby nie doszło do wzrostu kosztów jednostkowych na tono-km – podkreśla prezes Warsewicz.

Działające w PKP Cargo związki zawodowe wszczęły dialog w sprawie podwyżek w PKP Cargo w marcu. Postulowały średnio 350 złotych na pracownika.

Aktualizacja: Znamy wysokość podwyżek

Szczegóły porozumienia opublikowała na swojej stronie organizacja zakładowa „Solidarności” w centrali przewoźnika. Jak czytamy. Podwyżka wszczęta od 1 września obejmie 180 zł brutto średnio na zatrudnionego na pełen etat – dla pracowników wynagradzanych według ZUZP. Dla pozostałych ustalona zostanie indywidualna wysokość wskaźnika. Dodatkowo tej grupie zostaną przyznane środki na podwyżkę w wysokości 145 zł brutto na zatrudnionego na pełen etat.

Do tego w terminie wypłaty wynagrodzenia za czerwiec 2018 r pracownikom zostanie wypłacano jednorazowa premia 250 zł brutto.

Szczegółowy podział środków na podwyżki zostanie ustalony z zakładowymi związkami, z wzięciem pod uwagę m.in. kwestii wyrównywania dysproporcji wynagrodzeń grup zawodowych a także indywidualne osiągnięcia i efektywność, o czym mówił prezes spółki w komunikacie.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony