Partnerzy serwisu:

Będą pociągi z Krynicy na Słowację?

Jakub Madrjas 09.10.2017 371

Będą pociągi z Krynicy na Słowację?
Fot. Artur Królikowski
Wakacyjne połączenie kolejowe z Popradu do Polski przez przejście graniczne w Muszynie chce uruchomić w przyszłym roku słowackie Ministerstwo Transportu – dowiedział się Jakub Łoginow z Inicjatywy "Polska – Słowacja – autobusy".
Jak pisze Łoginow, rozmowy w tej sprawie odbędą się we wtorek 10 października podczas posiedzenia polsko-słowackiej grupy roboczej w Katowicach. Warunkiem jest zgoda strony polskiej i być może współfinansowanie polskiego odcina trasy przez małopolski Urząd Marszałkowski, który wyraził już wstępne zainteresowanie tym tematem.

Jak czytamy, w grę wchodzi wyłącznie wariant, w którym słowackie koleje państwowe będą wjeżdżać na terytorium Polski. Koleje Małopolskie nie posiadają bowiem składów, które byłyby dopuszczone do ruchu na słowackich torach. Słowacki przewoźnik ZSSK takie pociągi posiada. Ważne będzie skomunikowanie pociągu transgranicznego (np. w Muszynie) z pociągami do Nowego Sącza, Tarnowa i Krakowa.

Najbardziej prawdopodobnym wariantem jest połączenie Poprad – Krynica. Przejazd potrwałby ok. 2,5 godziny. Słowacy są też zainteresowani pociągiem Poprad – Kraków. Jego uruchomienie jest jednak mało realne. Więcej na ten temat na stronie porteuropa.eu.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony