Partnerzy serwisu:

Będą kolejne prace na linii 94 do Oświęcimia

Jakub Madrjas 17.06.2022 3,1k

Będą kolejne prace na linii 94 do Oświęcimia
wiadukt w Spytkowicach do rozbiórki i przebudowyFot. PKP PLK/SIWZ
PKP PLK rozstrzygnęła przetarg na prace na odcinku Podbory Skawińskie - Oświęcim na linii kolejowej nr 94.
Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych na odcinku Podbory Skawińskie - Oświęcim w ramach modernizacji linii kolejowej nr 94 Kraków – Oświęcim został ogłoszony w kwietniu. Do przetargu stanęło 10 podmiotów, a ostatecznie wygrało go Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie - własna spółka zamawiającego.

Cena była jedynym kryterium wyboru ofert, a PNiUIK zaoferowało za wykonanie zadania 113 697 900 złotych brutto. To minimalnie poniżej kosztorysu, który opiewał na 117 443 576,63 złotych brutto.

W ramach inwestycji w systemie „projekt i budowa” zrealizowane zostaną prace na szlakach Podbory – Brzeźnica oraz Dwory – Oświęcim. Oprócz tego zakładana jest rozbiórka starego mostu oraz budowa w jego miejsce nowego mostu kolejowego nad potokiem Spytkowickim („Brzezinka”) i ulicą Zamkową w ciągu linii kolejowej nr 094 Kraków Płaszów – Oświęcim w Spytkowicach. Na realizację całości zamówienia będzie 16 miesięcy.

W poprzednich latach PLK prowadziła prace na linii 94 na odcinku Kraków Płaszów – Podbory Skawińskie, ale mimo, że rozpoczęte w 2017 roku prace były znacząco opóźnione, nie zrealizowano podczas zamknięcia rzeczonych prac na odcinku Podbory Skawińskie - Oświęcim.

Wciąż zresztą, poza połączeniami komercyjnymi Superregio do Zatoru, pociągi pasażerskie nie kursują na odcinku Podbory Skawińskie - Oświęcim - mimo że ogłaszano to już w rozkładach jazdy na grudzień 2021 roku. Samorząd województwa chce bowiem, by do połączeń dorzuciły się lokalne samorządy
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony