Partnerzy serwisu:

Będą kolejne prace na Kryniczance. Duże pieniądze na przejazdy

KŁ, Rynek Kolejowy 22.04.2021 3,9k

Będą kolejne prace na Kryniczance. Duże pieniądze na przejazdy
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
PKP PLK ogłosiła przetarg na kolejne prace na linii kolejowej nr 96. Tym razem wymienione zostanie krótki, niespełna trzykilometrowy odcinek toru oraz nawierzchnia na siedmiu przejazdach.
PKP PLK od kilku rat prowadzą odcinkowe roboty inwestycyjne na linii kolejowej nr 96 z Tarnowa do granicy kraju (tzw. Kryniczance). Jak informuje Dorota Szalacha z biura prasowego spółki, w latach 2018 – 2020, PKP Polskie Linie Kolejowe zrealizowały już prace za 136 mln zł na odcinkach Grybów – Kamionka Wielka oraz w Nowym Sączu. - Wartość całego projektu, to ponad 156 mln zł. Finansowanie zapewnia budżet państwa - informuje Szalacha.

Teraz zarządca infrastruktury ogłosił przetarg na kolejne prace, przewidywane do wykonania w 2022 roku. Szacunkowa wartość zamówienia to 18 989 863,10 zł (21 989 863,10 zł - z uwzględnieniem ewentualnych zamówień podobnych). Przewidziano prace na 7 skrzyżowaniach torów z drogami w Stróżach, Białej Wyżnej i w Grybowie. Nowy system zabezpieczeń zyskają 4 przejazdy kolejowo-drogowe w Białej Wyżnej. Pojawi się też nowa nawierzchnia na skrzyżowaniach, która ma zapewnić kierowcom płynną jazdę.

PLK zamierzają także zlecić kompleksową wymianę toru na niespełna trzykilometrowym szlaku Stróże – Grybów. Wykonanie będzie odwodnienia i wzmocnienie podtorza. Niestety, nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego nie zdecydowano się na realizację prac na dłuższym odcinku podczas niezbędnych zamknięć torowych. PLK zapewnia jednak, że w trakcie realizacji prac ruch pociągów będzie dalej prowadzony (w obu kierunkach jednotorowo). 

- Oprócz przedsięwzięć inwestycyjnych, PLK prowadzą także bieżące prace za 8 mln zł na linii nr 96, zapewniające dobre podróże z Tarnowa do Muszyny. Od 6 kwietnia do 17 maja, między Łowczowem a Tuchowem wymienione zostaną szyny i podkłady. W zakresie jest także naprawa 7 mostów, min. w Łowczowie, Chojniku, Rytrze oraz remont 3 przejazdów w Łowczowie, Tuchowie i Gromniku - informuje Dorota Szalacha .


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony