Partnerzy serwisu:

Będą kolejne podwyżki dla pracowników PKP Intercity?

Jakub Madrjas 29.07.2022 2k

Będą kolejne podwyżki dla pracowników PKP Intercity?
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
Związki zawodowe chcą podwyżek dla pracowników PKP Intercity. Przewoźnik rozpocznie dialog na ten temat, mimo że uposażenia już w tym roku podniesiono.
Związki zawodowe zwróciły się 26 lipca br. do prezesa PKP Intercity Marka Chraniuka o wdrożenie zgodnie z zapisami w ZUZP od 1 sierpnia 2022 r. podwyżek dla pracowników spółki w wysokości 500 zł do wynagrodzenia zasadniczego plus pochodne przeciętnie na jednego zatrudnionego oraz proporcjonalną podwyżkę dla pracowników wyłączonych z zasad wynagradzania według układu - czytamy w komunikacie związków zawodowych. 

Strona społeczna podkreśla, że podwyżka jest "postulowana i oczekiwana przez pracowników", a jej uzasadnieniem jest "wzrost inflacji bliskiej 16%, a tym samym znacznym wzrostem kosztów utrzymania rodzin".

Jak przekazała "Rynkowi Kolejowemu" rzeczniczka PKP Intercity Katarzyna Grzduk, zarząd PKP Intercity planuje przystąpić do rozmów ze stroną społeczną.

Ostatnie podwyżki w spółce zostały wdrożone od stycznia 2022 roku. Ustalono wówczas minimum 400 złotych podwyżki, a spółka zobowiązała się także do wprowadzenia premii motywacyjnych w wysokości do 6% wynagrodzenia zasadniczego.


PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony