Partnerzy serwisu:

Będą bezpośrednie pociągi między Tajlandią a Kambodżą

Michał Szymajda 27.04.2019 147

Będą bezpośrednie pociągi między Tajlandią a Kambodżą
Fot. FO Thailand
Dzięki odbudowie krótkiego 1,3-kilometrowego odcinka linii kolejowej od granicy tajlandzko-kambodżańskiej do miasta Poipet w Kambodży, po przeszło 45 latach możliwy będzie przejazd między krajami pasażerskim pociągiem.
Oficjalne otwarcie połączenia miało miejsce 22 kwietnia. Inauguracji dokonał kambodżański premier Hun Sen oraz premier Tajlandii Prayut Chan-o-Cha. Wprowadzenie regularnych połączeń do rozkładu jazdy oczekiwane jest „wkrótce”. Dotąd dotarcie do Kambodży z Tajlandii koleją możliwe było dzięki dwóm dziennym pociągom do granicznego miasta Aranyaprathet, skąd na własną rękę trzeba było przekroczyć granicę przejściem drogowym.

Połączenie będzie obsługiwane nowymi spalinowymi zespołami trakcyjnymi produkcji Hitachi, które są własnością kolei tajlandzkich. Mogą one zabrać na pokład 320 pasażerów. Trwa szkolenie załóg do tych pojazdów.
Licząca prawie 400 kilometrów linia kolejowa od granicy tajlandzkiej przez Poipet, Battambang i Pursat aż do stolicy Kambodży – Phnom Phen, została otwarta w 1942 roku. W wyniku wojny domowej i likwidacji przemysłu w Kambodży przez Czerwonych Khmerów, została zniszczona lub rozebrana po roku 1973.

Decyzję o jej odbudowie podjęto w 2009 roku, dzięki kredytowi z Azjatyckiego Banku Rozwoju. Odbudowa została zakończona w 2018 roku, obecnie trwa reaktywacja połączeń towarowych i pasażerskich na torach o szerokości 1000 mm.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony