Partnerzy serwisu:

BCC: Środki unijne wciąż zagrożone

Edyta Wsół, Rynek Infrastruktury 01.07.2015 90

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2015-07-01 12:10:57 Autor: Tomnord15
---.neoplus.adsl.tpnet.pl

Tomnord15
[Admin: zmoderowano]
2015-07-01 12:45:12 Autor: gość
---.tktelekom.pl
Tak się dzieje kiedy do władzy dorwą się nieudacznicy. Pełno ich na korytarzach PLK. Jakieś dziwne persony z banków, PL2012, Orlenów itp, szwędają się udając, że są bardzo potrzebni. Powstają kolejne biura obsadzane dyrektorskimi stanowiskami dla konkretnych osób. Papiery mnożą się lawinowo. A czy myślicie Państwo, że ktoś z nich podejmuje jakiekolwiek decyzje? NIE! Sprawy ciągną się miesiącami. I o to chodzi! To jak można liczyć na to, że ta banda wykorzysta pieniądze unijne? A najgorsi są "byli kolejarze" którzy zapomnieli, że nimi są i zostali sługusami bankomatów. Najlepszym przykładem jest pewien dyrektorek departamentu z PKP od sprzątania dworców.
2015-07-02 09:21:32 Autor: observeer
---.adsl.inetia.pl
@gość
w pełni się zgadzam. W projektach realizowanych przez PLK z zasady zamawiający nie podejmuje decyzji kontraktowych, które wymagają myślenia, analizy, czy ponoszenia odpowiedzialności. Czas współdziałania i reakcji na jakiekolwiek wnioski wykonawców jest koszmarnie długi, błędy i braki w przygotowaniu projektów ogromne! Ale wszyscy czują się dobrze - wypłaty i premie wpływają na konta w terminie, a winni są wykonawcy i inżynierowie projektów, bo przecież nie miłościwie nam panujący królowie życia z PLK! Zobaczycie jak wiele procesów o odszkodowania i zapłatę za roboty dodatkowe wynikające z nieudolności PLK wytoczą wykonawcy. I to skutecznie! Ale czego można oczekiwać od ludzi, którzy nie mają pojęcia prowadzeniu inwestycji i specyfice kolei?
2015-07-02 11:05:47 Autor: gość
---.tktelekom.pl
@observeer
Ilość roszczeń od Wykonawców sięga już 8 mld zł! Niedługo zacznie się czas rozliczania projektów z POIiŚ. Bałagan panujący na prowadzonych projektach odbije się niezłą czkawką! Już teraz współczuć należy nowemu zarządowi który nastanie po wyborach jesiennych w PLK. Ogarnąć ten cały bałagan, wprowadzić na właściwe tory zarządzanie spółką będzie nie lada wyczynem!
Pozdrawiam podobnie myślącego :-)
2015-07-02 16:39:02 Autor: observeer
---.adsl.inetia.pl
@gość
zapomniałeś o jeszcze jednym - nikt nie wie, ile naprawdę PLK będzie musiała oddać kasy do budżetu UE... Przyczyna - zakwestionowanie kwalifikowalności wydatków! Na co dzień mamy do czynienia z "inżynierią dotacyjną", większość błędów i nieprawidłowości jest ukrywana i tuszowana w procesie kwalifikowania wydatków. Dołóż do tego kary, te 8 mld z roszczeń i będziesz miał kwotę niewyobrażalnie wielką! A zapłaci podatnik...
2015-07-02 21:24:36 Autor: Kamil550
---.dynamic.chello.pl
Teraz niedawno czytałem że Przewozy Regionalne mają dostać jakieś dofinansowania z UE, więc może jednak uda się jakąś część z tych 17 mld odzyskać (a raczej ich nie stracić).
Fundusze unijne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony