Partnerzy serwisu:

ÖBB zawieszają czasowo prawie wszystkie kursy Nightjet

Artur Bogdanowicz 29.10.2020 2,9k

ÖBB zawieszają czasowo prawie wszystkie kursy Nightjet
Fot. Michał Szymajda (zdjęcie ilustracyjne)
Koleje Austriackie (ÖBB) zawieszają czasowo większość międzynarodowych nocnych połączeń z siatki Nightjet. Przyczyną takiej decyzji jest oczywiście rosnąca liczba zakażeń koronawirusem i ograniczenia w przemieszczaniu się pomiędzy krajami.
Na razie od 8 listopada do 2 grudnia skasowane zostaną kursy z Austrii i Szwajcarii do Niemiec. Chodzi o trasy: Wiedeń – Hamburg, Wiedeń – Düsseldorf, Innsbruck – Düsseldorf, Innsbruck – Hamburg, Zurych – Berlin, Zurych – Hamburg, Wiedeń – Bruksela oraz Innsbruck – Bruksela. W rozkładzie pozostanie jedynie pociąg w relacji Wiedeń-Berlin, a więc przez Czechy i Polskę. O planowanym ostrym cięciu poinformował w środę 28 października rzecznik prasowy Kolei Austriackich.

Powodem jest rosnąca liczba zakażeń koronawirusem i ograniczenia w podróżowaniu do większości europejskich państw. ÖBB liczy, że w grudniu możliwe będzie przywrócenie wszystkich połączeń. Ale jest mało prawdopodobne, by stało się to 2 grudnia. Prędzej – w momencie zmiany rocznego rozkładu jazdy, która nastąpi 13 grudnia. Nie wykluczone są też dalsze zawieszenia wskazanych pociągów.

Pasażerowie posiadające bilety na anulowane kursy mogą je wymienić na bilety na połączenia dzienne lub je zwrócić.

współpraca: ms
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport