Partnerzy serwisu:

Jakie będą pociągi Desiro, które zastąpią Talenty?

inf. pras 20.08.2021 1,4k

arrow
arrow
Jakie będą pociągi Desiro, które zastąpią Talenty?
Fot. Siemens Mobility
Jakie będą pociągi Desiro, które zastąpią Talenty?
Jakie będą pociągi Desiro, które zastąpią Talenty?
ÖBB zamawia 21 pociągów Desiro ML w firmie Siemens Mobility po zerwaniu kontraktu z Alstomem. Poznaliśmy szczegóły zamówienia.
Zamówienie w Siemensie jest efektem fiaska z dostawą pojazdów Bombardiera (obecnie: Alstomu), o czym piszemy tutaj. Ponad 180 pociągów nowoczesnej i sprawdzonej serii Desiro ML Siemens Mobility działa już z powodzeniem jako trzywagonowe pociągi w samej Austrii. Zamówiona dla Vorarlberg czteroczłonowa wersja Desiro ML została już dopuszczona do eksploatacji w Austrii i Niemczech.

Czteroczłonowe pociągi mają około 100 metrów długości, osiem wejść i zapewniają większy komfort pasażerom w podróżach lokalnych i regionalnych. Pociągi będą wyposażone w system ETCS i mają być eksploatowane w zachodnim austriackim landzie Vorarlberg. – Desiro ML to sprawdzony na arenie międzynarodowej pociąg regionalny, który zapewnia pasażerom najwyższy poziom komfortu i satysfakcji. Będziemy dalej dostosowywać pociąg, aby spełniał najnowsze wymagania klientów w całej Europie – powiedział Albrecht Neumann, dyrektor pionu Rolling Stock, Siemens Mobility

Planowane dla Vorarlbergu pociągi Desiro ML będą miały łącznie 290 miejsc siedzących i miejsce na dwa wózki inwalidzkie. W zależności od pory roku pociągi będą oferować wystarczająco dużo miejsca na rowery latem lub zimą będą wyposażone w stojaki na narty. Pasażerowie będą cieszyć się wysokim poziomem komfortu dzięki licznym innowacjom technicznym, takim jak cyfrowy system informacji pasażerskiej, klimatyzacja, usługa Wi-Fi.

Do tej pory na całym świecie sprzedano ponad 540 pociągów Desiro ML firmy Siemens Mobility w wersjach trzy lub czteroczłonowych
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony