Partnerzy serwisu:

Balczun: Od 1 sierpnia pierwszy pociąg UZ Lwów – Kraków

Martyn Janduła 23.05.2017 1,3k

Balczun: Od 1 sierpnia pierwszy pociąg UZ Lwów – Kraków
Fot. Koleje Ukraińskie
Na zwołanej 23 maja we Lwowie konferencji prasowej, Wojciech Balczun, prezes Kolei Ukraińskich, poinformował, że spółka uruchomi już 1 sierpnia pierwszy pociąg na trasie ze Lwowa do Krakowa.
Prezes Kolei Ukraińskich, Wojciech Balczun, poinformował na konferencji we Lwowie o planach rozwoju kierowanej przez siebie spółki. Jednym z punktów spotkania było także omówienie nowego połączenia z Ukrainy do Polski.

– Pracujemy na realizacją połączenia kolejowego z Krakowem. Być może zaakceptujemy ofertę polskich kolegów i połączenie zrealizujemy przy udziale systemu zmiany rozstawu osi SUW 2000 – przekazał Balczun. – Na razie analizujemy możliwości – dodał.

Zebranym dziennikarzom przekazał również, że Koleje Ukraińskie aktywnie pracują obecnie w celu poprawy połączeń międzynarodowych do sąsiednich krajów. – Ruch bezwizowy daje nam nowe perspektywy i Koleje Ukraińskie zamierzają aktywnie działać na rynku międzynarodowego ruchu kolejowego – zaznaczył Balczun. Poza połączeniem do Krakowa w najbliższej perspektywie realizowane będą połączenia do Rumunii przez Czerniowce.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony