Partnerzy serwisu:

Bałagan z nowymi nazwami pociągów. Skończy się w niedzielę

Kasper Fiszer 16.11.2018 8,2k

Bałagan z nowymi nazwami pociągów. Skończy się w niedzielę
Tablica kierunkowa pociągu TLK Hańcza (fot. archiwalna)fot. Kasper Fiszer
Jeszcze przez dwa dni popularne serwisy prezentujące kolejowe rozkłady jazdy będą czasem wskazywać niewłaściwe nazwy pociągów PKP Intercity. W wyszukiwarkach należących do PKP Informatyka automatycznie przypisano bowiem kursom nazwy takie same jak te, które noszą uruchamiane obecnie pociągi o tych samych numerach. Błędy mają zostać usunięte do 18 listopada.
Część kursów uruchamianych zgodnie z nowym, wchodzącym w życie w połowie grudnia rozkładzie jazdy ma przypisane dość egzotyczne nazwy. Tak przynajmniej można stwierdzić po lekturze wskazań popularnych wyszukiwarek połączeń obsługiwanych przez PKP Informatyka. Ciekawe przykłady znaleźć można na łamach stron internetowych Bilkom, rozklad-pkp.pl czy old.rozklad-pkp.pl.

Godziny odjazdów i numery są prawidłowe

Choć nastąpiły już w tej sprawie pewne korekty, a części kursów PKP Intercity zamiast błędnych nie przypisano obecnie żadnych nazw (przynajmniej na łamach systemu Bilkom), wciąż można zostać zaskoczonym, jak nazywać się będzie nasz kurs. Najciekawszym znalezionym przez redakcję „Rynku Kolejowego” przypadkiem wydaje się pociąg „Hańcza” relacji Warszawa – Kraków. Niezgodności jest jednak więcej – np. zamiana nazw poszczególnych kursów uruchamianych w różnych porach dnia względem danych prezentownaych w Portalu Pasażera PKP PLK.

Właściciel wyszukiwarek przyznaje, że w zakresie samych nazw mogą zdarzyć się nieścisłości. – Sam rozkład rozkład jest jednak prawidłowy, tj. wskazujemy prawidłowe numery pociągów i połączenia – zapewnia nas Filip Chrzanowski, rzecznik prasowy PKP Informatyka. Zaznacza też, że wyszukiwarki działają w sposób automatyczny na podstawie danych przekazanych firmie przez poszczególnych przewoźników bądź przez zarządcę infrastruktury (PKP Polskie Linie Kolejowe).

Automatycznie przypisano nazwy z obowiązującego, a nie przyszłego rozkładu

– Nazwy pociągów są natomiast przypisane automatycznie do numerów pociągów z obecnego rozkładu jazdy. Faktycznie nazwy niewielkiej części pociągów w nowym rozkładzie ulegają zmianie. W ciągu trzech – czterech dni od pobrania [rozkładu jazdy od przewoźnika lub PKP PLK] weryfikujemy nazwy pociągów w nowym rozkładzie – tłumaczy nasz rozmówca.

Kiedy proces weryfikacji się zakończy, a wyszukiwarki będą wskazywały całkowicie prawidłowe dane? – Formalnie jesteśmy zobligowani do opublikowania nowego rozkładu jazdy w naszych wyszukiwarkach wraz ze szczegółami takimi jak nazwy pociągów czy atrybuty handlowe na trzy tygodnie przed jego wprowadzeniem. Termin ten mija 18 listopada i do tego czasu wszystkie opisy pociągów będą właściwe – deklaruje przedstawiciel PKP Informatyka.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony