Partnerzy serwisu:

Badenia-Wirtembergia zamawia 20 pojazdów Mireo z bateriami

inf. pras. siemens 08.08.2019 42

Badenia-Wirtembergia zamawia 20 pojazdów Mireo z bateriami
fot. Siemens Mobility
Kraj związkowy Badenia-Wirtembergia postanowił zamówić flotę 20 jednostek akumulatorowo-elektrycznych pojazdów Mireo od Siemens Mobility do obsługi pakietu linii regionalnych „Netz 8 Ortenau”.
Kraj związkowy postanowił, by niezelektryfikowane linie były obsługiwane przez pojazdy „bezemisyjne”, zamawiane osobno przez regionalną spółkę taboru kolejowego Schienenfahrzeuge Baden Württemberg.

Siemens Mobility będzie odpowiedzialny za dostarczanie 20 pojazdów Mireo i utrzymanie przez blisko 30 lat. W ramach wybranego „modelu cyklu życia” dostawca będzie musiał zagwarantować zużycie energii i koszty utrzymania eksploatacji pociągów przez cały okres obowiązywania umowy. Uruchomienie nowych pociągów zaplanowano na czerwiec 2023 r.

– Ponieważ technologicznie wkraczamy na nowe tereny dzięki innowacyjnym i bezemisyjnym pociągom, dostawca jest odpowiedzialny nie tylko za dostawę, ale także za jego serwis w całym cyklu życia – powiedział minister transportu lądowego Winfried Hermann.

– To kolejny przykład łączenia dostawy nowoczesnych pojazdów wraz z wieloletnim utrzymaniem, co przekłada się na bezpośrednie korzyści dla wszystkich stron umowy. Podobny model zastosowano także w pojazdach Desiro HC, dla przewoźnika Rhine-Ruhr Express (RRX), które od 2018 regularnie kursują w Niemczech. Ich dostępność wynosi ponad 99 % – powiedział Jacek Fink-Finowicki, inżynier projektu z pionu Rolling Stock Siemens Mobility.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony