Partnerzy serwisu:

AWT Rekultivace może mocniej wejść na rynek polski

lk, Rynek Kolejowy 15.05.2016 11

AWT Rekultivace może mocniej wejść na rynek polski
fot. AWT Rekultivace
PKP Cargo widzi potencjał w spółce AWT Rekultivace. Czeska spółka będzie wchodziła na rynki zagraniczne i może silniej zaistnieć w Polsce.
AWT Rekultivace to jedna z spółek które przejęło PKP Cargo od OKD. Firma prowadzi działalność w rejonie ostrawsko-karwińskim od ponad 50 lat. Od samego początku jej podstawowym zadaniem było usuwanie negatywnego wpływu górnictwa głębinowego OKD na otoczenie.

– Kompetencja ta znalazła swoje odzwierciedlenie w samej nazwie spółki. Posiadając dużą wiedzę i umiejętności, AWT Rekultivace zdobywa doświadczenie także poza granicami rodzimej Republiki Czeskiej. Dotychczasowe realizacje tej spółki pokazują, że ma ona szanse stać się aktywnym graczem w rekultywacji terenów pokopalnianych i przemysłowych – mówi Jarosław Klasa, członek zarządu PKP Cargo ds. Operacyjnych.

AWT Rekultivace wykonuje zadania na zlecenie PKP Cargo i może wejść szerzej na rynek polski, szczególnie na Śląsku.

– Zarząd PKP Cargo dostrzega szansę w potencjale AWT Rekultivace. Spółka ta już teraz może pochwalić się realizacjami dla Grupy PKP Cargo, a także pozyskiwanych poza nią. AWT Rekultivace ma potencjał i doświadczenie, których wykorzystanie w optymalny sposób leży w interesie PKP Cargo. W niedalekiej przyszłości spółka ta ma realne szanse, aby jeszcze silniej zaistnieć na polskim rynku – mówi Jarosław Klasa, Członek Zarządu PKP Cargo ds. Operacyjnych.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony