Partnerzy serwisu:

Kradzież kabla spowodowała opóźnienia na łącznie 2386 minut [aktualizacja]

Jakub Madrjas 07.10.2021 5,8k

Kradzież kabla spowodowała opóźnienia na łącznie 2386 minut [aktualizacja]
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe
6 października po godzinie 15:30 na stacji Grodzisk Mazowiecki przestał działać system sterowania ruchem kolejowym. Przyczyną była kradzież kabla.
Jak informuje PLK ruch pociągów przez stację był wstrzymany. O godzinie 16:50 wznowiony został ruch pociągów jadących z Warszawy w stronę Łodzi i Częstochowy. Wstrzymany jest ruch pociągów kursujących przez Centralną Magistralę Kolejową, tj. na trasach: Warszawa – Kraków, Warszawa – Katowice.

– Sytuacja na tych liniach powoli będzie się stabilizować – zapewnia PLK. Na miejscu pracują służby techniczne zarządcy, by jak najszybciej przywrócić ruch pociągów przez stację. – Podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji i zmianach w kursowaniu pociągów – zapewnia PLK.

Aktualizacja: O godzinie 17:30 przywrócono pełną przejezdność pociągów przez stację Grodzisk Mazowiecki. Sytuacja na sieci kolejowej powoli się stabilizuj – informuje PLK. 

Przyczyną usterki była kradzież kabla zasilającego urządzenia sterowania ruchem kolejowym, a nie, jak podała pierwotnie PKP PLK, usterka komputera. 

Aktualizacja: Jak poinformowała Magdalena Janus z biura prasowego PKP PLK, kradzież kabla sterującego urządzeniami srk spowodowała opóźnienie 69 pociągów pasażerskich na 2386 minut i 5 pociągów towarowych na 901 minut. Odwołano też 14 pociągów Kolei Mazowieckich. – Zgodnie z procedurą, standardowo o kradzieży powiadamiana jest policja, która prowadzi dalsze czynności. PLK ponadto będą poszukiwać dodatkowych możliwości technicznych nadzoru nad infrastrukturą kolejową w rejonie stacji Grodzisk Mazowiecki – podała przedstawicielka spółki.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony