Partnerzy serwisu:

Awaria intercity.pl i zmiany w regulaminie. Do Niemiec także z biletem internetowym

Michał Szymajda 24.10.2018 3,6k

Awaria intercity.pl i zmiany w regulaminie. Do Niemiec także z biletem internetowym
Pociąg do Berlina w PoznaniuFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
PKP Intercity wprowadziło ważne zmiany w funkcjonalności systemu sprzedaży biletów. Od 23 października pasażerowie jadący do Niemiec nie muszą mieć już biletów w formie papierowej.
Zmiana wprowadzona przez PKP Intercity odpowiada na zgłaszane od dawna postulaty pasażerów, dotyczące akceptowania formy elektronicznej biletów na przejazdy w pociągach z Gdyni, Warszawy i Poznania do Berlina. Dotychczas, nawet gdy kupowało się bilet poprzez stronę internetową, konieczne było jego fizyczne posiadanie, w postaci wydrukowanej kartki. Teraz nareszcie to się zmieni. Przy okazji jednak doszło do dość poważnej awarii portalu e-IC, która... uniemożliwiła sprzedaż biletów za pośrednictwem tej najpopularniejszej platformy na kilka godzin.

– Wtorkowa przerwa w dostępności systemu e-IC, trwająca od godziny 11:50, miała charakter awarii i nie była planowana wcześniej. Pierwotnie szacowany czas na jej usunięcie okazał się niewystarczający (planowano zakończenie kłopotów do godziny 13, później do 15 – dop. red). System został przywrócony o 15:40 – poinformowała Agniesza Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Wydrukowane bilety internetowe cały czas trzeba będzie posiadać w wypadku korzystania z innych pociągów międzynarodowych uruchamianych przez PKP Intercity. Prace nad zmianą tego stanu rzeczy trwają.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony