Partnerzy serwisu:

Automatyczne zapowiedzi głosowe stacji w wagonach po modernizacji PKP Intercity

Michał Szymajda 27.04.2020 12

Automatyczne zapowiedzi głosowe stacji w wagonach po modernizacji PKP Intercity
wnętrze wagonu 174AFot. ms, rynek-kolejowy
PKP Intercity kilka tygodni temu rozpoczęło stosowanie automatycznych zapowiedzi w zmodernizowanych przez FPS H. Cegielski wagonach. Czy rozwiązanie się sprawdzi?
Testy automatycznych zapowiedzi głosowych następnych stacji na trasie przejazdu pociągów były już sprawdzane kilkanaście miesięcy temu. Wraz z dostawą wszystkich wagonów całkowicie zmodernizowanej serii 174A wprowadzono możliwość, po uprzednim wgraniu komunikatów, wyręczania drużyny konduktorskiej z obowiązku informowania podróżnych o następnych stacjach zatrzymania. To pozawala jej skupiać się na sprawdzaniu biletów i na lepszym nadzorem nad powierzonym pociągiem.

– Obecnie generator mowy testowany jest w ramach pilotażu w zmodernizowanych wagonach 174A – poinformowała nas Agnieszka Serbeńska, z biura prasowego PKP Intercity.

Komunikaty są krótkie, wyraźnie słyszalne. Głos lektora jest tożsamy z tym, który usłyszymy m.in. na pokładzie elektrycznych zespołów trakcyjnych PKP Intercity. Oczywiście, automatyczne wygłaszanie komunikatów ma sens tam, gdzie pociąg zestawiony jest wyłącznie z wagonów posiadający system do ich odtwarzania. Pociągi zestawione wyłącznie z 174A można już spotkać m.in. między Trójmiastem a Szczecinem. Kursują w ramach kategorii IC.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony