Partnerzy serwisu:

Autobusy zamiast pociągów na Opolszczyźnie

Michał Szymajda 17.01.2017 199

Autobusy zamiast pociągów na Opolszczyźnie
SU42 na OpolszczyźnieFot. Krzysiek Stefanowski, SM42.pl
Przewozy Regionalne poinformowały swoich pasażerów, że z przyczyn technicznych odwołały kilka kursów pociągów w województwie opolskim. Pociągi zastąpiły autobusy komunikacji zastępczej.
Odwołane zostały poranne pociągi 60603 z Nysy do Brzegu, 60600 z Brzegu do Nysy, a w ostatnich dniach również 46627 w relacji Kędzierzyn-Koźle – Nysa. Autobusy zamiast pociągów będą kursować aż do 3 lutego.

Przyczyną problemów z obsługą połączeń taborem kolejowym jest konieczność skierowania autobusów szynowych do napraw okresowych. Niestety opolski oddział nie dysponuje odpowiednią liczbą pojazdów rezerwowych. Prawdopodobnie 3 lutego uda się uruchomić spalinową lokomotywę SU42 518, która w zastępstwie za autobus szynowy pociągnie piętrowy wagon, dlatego autobus zastępczy nie będzie już potrzebny.

Obecnie Przewozy Regionalne mają w całym kraju na stanie 22 lokomotywy SU42, z czego w pełni sprawnych jest więcej niż połowa.

O inwestycjach kolejowych na Opolszczyźnie zaplanowanych do realizacji w najbliższych latach warto przeczytać tutaj.

Aktualizacja

19 stycznia opolski oddział Przewozów Regionalnych wysłał do nas wyjaśnienia, które poniżej publikujemy w całości.

"W związku z koniecznością wykonania niezbędnych napraw i przeglądów na 11 szynobusów użytkowanych przez opolski oddział spółki obecnie aż 6 nie może kursować. Bezpieczeństwo ma dla nas najwyższy priorytet, dlatego pojazdy te muszą zostać wyłączone z ruchu do zakończenia czynności serwisowych. Na co dzień dysponujemy odpowiednią liczbą pociągów spalinowych i posiadamy rezerwę, dzięki czemu jesteśmy w stanie realizować rozkład jazdy bez zakłóceń. Mając na uwadze komfort podróżnych, w grudniu 2016 r skierowaliśmy do ruchu lokomotywę wraz z wagonem. Lokomotywa ta do dnia dzisiejszego realizuje przewozy na terenie Opolszczyzny. Dodatkowo w najbliższych dniach skierujemy kolejną, by stanowiła rezerwę na wypadek nieplanowych wyłączeń z ruchu autobusów szynowych z powodu awarii czy zdarzeń losowych. Od 16 stycznia do 3 lutego 2017 r. pierwszą parę relacji Nysa – Brzeg – Nysa obsługujemy autobusem komunikacji zastępczej.

Dokładamy też wszelkich starań, aby pociągi kursowały zgodnie z planem. m.in. dlatego przedwczoraj w nocy wykonaliśmy naprawy awaryjne dwóch pojazdów, które uległy uszkodzeniu. Jeden z nich miał dokonaną wymianę sprężarki, drugi uległ wypadkowi na przejeździe kolejowym na skutek kolizji z samochodem osobowym. Już 18 stycznia obydwa pojazdy kursowały bez zakłóceń."

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony