Partnerzy serwisu:

Nowa łącznica bez pociągów. PR przygotowują komunikację zastępczą z Krakowa do Skawiny

Jakub Madrjas 09.02.2018 5,3k

Nowa łącznica bez pociągów. PR przygotowują komunikację zastępczą z Krakowa do Skawiny
fot. Rafał Jasiński
Już od marca pociągi nie będą kursować w godzinach 9–14 przez centrum Krakowa. Ale to nie jedyne utrudnienie, bo nie będzie można też skorzystać z linii do Skawiny i Wadowic, do której niedawno otwarto łącznicę. Przewozy Regionalne szukają komunikacji zastępczej za pociągi.
Przewozy Regionalne ogłosiły przetargi na obsługę komunikacji zastępczej odcinków z Krakowa Płaszowa do Skawiny i do Wadowic. W tym pierwszym przypadku umowa będzie obowiązywać od 11 marca, natomiast do Wadowic autobusy zastępcze zostaną uruchomione 22 marca. Oba zamówienia na komunikację zastępczą skończą się 9 czerwca.

Do obsługi komunikacji zastępczej mają zostać wykorzystane autobusy o pojemności minimum 49 miejsc siedzących oraz busami o pojemności 22 miejsc. Pojazdy mają być dziesięcioletnie lub młodsze. PR przewidują wykonanie przez przewoźnika do 17 981 kilometrów na linii do Skawiny i 275 102 km na linii do Wadowic.

Warto przypomnieć, że na początku grudnia otwarto nową łącznicę kolejową Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki, która - jak podkreślało ministerstwo w komunikacie - ma kluczowe znaczenie dla usprawnienia komunikacji w stolicy Małopolski oraz skrócenia czasu przejazdów do Skawiny i Wadowic, a także Oświęcimia i Zakopanego. Już w momencie jej otwarcia było jednak wiadomo, że wkrótce rozpocznie się kolejny etap prac w ramach projektu „Prace na linii kolejowej nr 94 na odcinku Kraków Płaszów – Skawina – Oświęcim”. O to, że nowa łącznica będzie prowadzić do linii dopiero remontowanej miał pretensje marszałek województwa. Nie brakowało też innych kontrowersji wokół inwestycji.

Jak informowaliśmy niedawno, wbrew ubiegłorocznym zapowiedziom, nie uda się przeprowadzić modernizacji linii E30 na odcinku Kraków Główny – Rudzice bez całkowitego wyłączenia jej z ruchu. Już od marca pociągi nie będą kursować w godzinach 9–14. Na tym odcinku również będzie potrzebna komunikacja zastępcza. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony